To będzie jedna z większych inwestycji drogowych w Powiecie Wadowickim w tym roku. Za kilka tygodni roz
Już wkrótce remont mostu w Brzeźnicy na kanale Wisły

To będzie jedna z większych inwestycji drogowych w Powiecie Wadowickim w tym roku. Za kilka tygodni rozpocznie się remont mostu na kanale Wisły, znajdującego się w Brzeźnicy w ciągu drogi powiatowej nr 1775K Brzeźnica - Liszki. To tym traktem część kierowców z naszego regionu podróżuje do Krakowa. Umowa na wykonanie prac remontowych przeprawy została podpisana kilka dni temu. 

Do remontu mostu w Brzeźnicy nikogo nie trzeba było przekonywać.  Problemem – jak to często bywa – pozostawały koszty realizacji inwestycji. Jednak w ubiegłym roku naszemu samorządowi udało się pozyskać na ten cel pieniądze z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych (edycja 6 - PGR).

Całkowity koszt zadania to nieco ponad 1,5 miliona złotych. Ze swej strony dołożymy jedynie ok. 31 tysięcy złotych a reszta to środki rządowe – cieszy się starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.

Zakres prac, które zaplanowano, jest naprawdę duży. Obejmują one m.in. rozbiórkę wraz z odtworzeniem płyty pomostowej oraz układu warstw nawierzchni jezdni, wymianę uszkodzonych elementów nośnych konstrukcji, wymianę balustrady stalowej po obu stronach przęsła na całej długości obiektu, wykonanie zabezpieczenia kamiennej konstrukcji, odtworzenie wpustów deszczowych, zabezpieczenie antykorozyjne i konserwację łożysk mostu oraz uporządkowanie terenu przy obiekcie wraz z przywróceniem go do stanu pierwotnego.

Przetarg na wykonanie prac wygrała spółka B2 z Warszawy. Roboty zgodnie z umową mają zakończyć się do 2 grudnia bieżącego roku, ale wykonawca zadeklarował skrócenie tego terminu.  

Zgodnie z harmonogramem remont powinien rozpocząć się w pierwszych dniach kwietnia – oczywiście o ile pozwoli na to pogoda. Na czas prac wprowadzone zostaną objazdy dla aut osobowych. Wiem, że to oznacza dodatkowe kilometry dla kierowców i za te utrudnienia już dziś przepraszam. Wiem jednak także, jak bardzo mieszkańcy i kierowcy czekali na ten remont i jak bardzo jest on potrzebny. Ta modernizacja zapewni bezpieczną eksploatację mostu przez kolejnych kilkanaście lat. Warto więc uzbroić się w cierpliwość – podkreśla Eugeniusz Kurdas.

>Dodajmy, że także w tym roku w ramach rozbudowy drogi powiatowej nr 1769K Spytkowice - Bachowice – Witanowice zostanie wykonany nowy most w Bachowicach.  Również na ten cel Powiat Wadowicki pozyskał środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
Do tej i innych inwestycji na powiatowych drogach będziemy powracać.  


(materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Wadowicach))

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 vulpes 2024-02-12 15:05
A kiedy ruszy budowa obwodnicy na Suchą?? Co z łącznikiem ul.Sienkiewicza z obwodnicą? Kiedy budowa ronda- dodam dużego,a nie jak na Wałowej, zamiast świateł przy US,które blokują ruch w mieście? Kiedy rozbudowa ronda na Wałowej o pas do ruchu na K-w , co znacznie by miasto odkorkowało.... O BDI też nic nie słychać....
Cytować
+2 #2 3xK 2024-02-12 17:36
Z remontu szczególnie ucieszy się pewnie pewien przedsiębiorca co to wózkami widłowymi handluje. Może nie będzie trzeba zamalowywać literki „t” na znaku zakazu - patrz zdjęcie.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.