Na stoku narciarskim „Czarny Groń” w Rzykach policjanci przeprowadzili działania profilaktyczne w r
Policjanci przeprowadzili akcję profilaktyczną na stoku "Czarnego Gronia'

Na stoku narciarskim „Czarny Groń” w Rzykach policjanci przeprowadzili działania profilaktyczne w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

W środę (7.02) na stoku narciarskim „Czarny Groń” w Rzykach, policjanci z  Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oraz Komisariatu Policji w Andrychowie, a także przedstawiciele Działu Profilaktyki Społecznej OPS w Andrychowie brali udział w kampanii  „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów prawa obowiązujących na stokach narciarskich, w tym upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

W ramach powyższej kampanii mundurowi zorganizowali szereg atrakcji dla najmłodszych użytkowników stoku m.in. konkursy, quizy i zagadki na temat bezpiecznego zachowania się podczas korzystania z wypoczynku zimowego, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa na stoku. Chętni uczestnicy działań profilaktycznych zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami przygotowanymi przez Komendę Główną Policji, Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie oraz marketing stacji Czarny Groń. Mając na względzie propagowanie bezpieczeństwa policjanci rozdawali ulotki przypominające o zasadach Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej /FIS/. Przestrzegali również  przed niebezpieczeństwem uprawiania sportów zimowych w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środków psychoaktywnych. Każdy pełnoletni uczestnik mógł założyć okulary imitujące stan po spożyciu alkoholu tzw. alkogogle.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony zarówno młodszych, jak i starszych osób.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.