Brak biletu lub przekroczenie opłaconego z góry czasu na parkingu na placu przy ulicy Trybunalskiej w W
Brak biletu lub przekroczenie czasu parkowania mogą nas na tym parkingu sporo kosztować...

Brak biletu lub przekroczenie opłaconego z góry czasu na parkingu na placu przy ulicy Trybunalskiej w Wadowicach może nas słono kosztować. Przekonał się o tym jeden z naszych czytelników, który chciałby przestrzec innych kierowców.

Od września ubiegłego roku parking przy ulicy Trybunalskiej w Wadowicach nie jest już bezpłatny. Gmina Wadowice wyremontowała znajdujący się tutaj szalet i wynajęła go w drodze przetargu spółce Weip z Gdyni. Opłatę za godzinę parkowania wyceniono na 5 złotych.

Tymczasem wielu kierowców boleśnie doświadcza tego, że brak biletu czy przekroczenie opłaconego w parkomacie czasu parkowania może ich słono kosztować. Przekonał się o tym jeden z naszych czytelników, który w czwartek (1.02) opłacił tutaj dwie godziny parkowania swojego samochodu.

Niestety spóźnił się o 15 minut i czekała go przykra niespodzianka: za brak ważnego biletu co wiąże się właśnie z przekroczeniem opłaconego czasu i niedostosowaniem się tym samym do regulaminu, otrzymał wezwanie do wniesienia opłaty dodatkowej: 170 złotych. Jeśli kierowca zrobi to w ciągu czterech dni od daty wystawienia wezwania, opłata wynosi 120 złotych.

 

 

Nasz czytelnik chciałby przestrzec innych kierowców aby uniknęli tego rodzaju niespodzianek. Tak więc warto opłacać parkowanie z głową i się nie spóźniać, lub korzystać nie z parkomatu, ale z aplikacji mobilnych (ePark, mPay, AnyPark, mobiParking (Skycash)), które umożliwiają opłacenie biletu zdalnie płacąc za rzeczywisty czas postoju. Wystarczy się w nich zarejestrować i wybrać właściwy parking.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+68 #1 Skanadal 2024-02-02 13:45
To jest oszustwo w biały dzień
Jak miasto może pozwalać na takie praktyki? Panie Burmistrzu co Pan ma to ?
Cytować
+45 #2 Skanadal 2024-02-02 13:46
Jak miasto może na to pozwalać....zło dziejstwo.
Cytować
+46 #3 Marta 2024-02-02 14:03
Parking w ogóle nie był odsnieżany, czy tam ktoś w ogóle interesuje się utrzymaniem tego miejsca czy tylko kasa musi się zgadzać?
Cytować
+37 #4 Majster Klepka 2024-02-02 15:21
Dzięki za przestrogę. Nie będę tam parkował
Cytować
+32 #5 Mieszkaniec 2024-02-02 15:27
Wielu było najemców tego parkingu i nikomu się nie opłacało. Nagle zaczęło się opłacać! Już wiadomo dlaczego!
Rozbój w biały dzień. Co na to nasz burmistrz?
Cytować
+16 #6 basse 2024-02-02 18:13
Niech się klient cieszy, że mu glowy nie urwali. Wszak wykroczenie godne gilotyny!
Czy aby władze Wadowic ogłaszajac przetarg nie powinny w jakiś sposób zabezpieczyć mieszkańców i gości przed pazernością firmy?
Cytować
+8 #7 Zambdaldur 2024-02-02 20:43
No żeby się nie zdziwili jak im ktoś zapłaci taką karę na którą nie ma kompletnie analizy rynkowej ani artykułu prawnego
Cytować
+8 #8 Barbara 2024-02-03 09:55
Lepiej nie parkować. Te firmy żyją z nieświadomych klientów. Są rozsiane po całej Polsce. Także przy supermarketach gdzie parkowanie jest bezpłatne przez 1 godz., ale wystarczy spóźnić się 1 minutę lub wstawić bilet parkingowy odwrotną stroną i już mandat: 200 zł. Owszem, można składać reklamacje, ale to jest na tyle skomplikowane, załączniki nie przechodzą itd, że szkoda czasu. Za to smsy o zapłatę ciągle wysyłają, przy okazji odpowiednio strasząc. Nie są dla nich straszne nawet kary, które nakłada od czasu do czasu Urząd ochrony praw człowieka i konsumenta bo i tak sporo zarabiają. Nie ma sensu się trudzić, lepiej omijać z daleka. Tylko takie parkingi gdzie płaci się przy wyjeździe są w porządku. b89e6
Cytować
-3 #9 Medal ma dwie strony 2024-02-03 11:33
Cytuję Barbara:
Także przy supermarketach gdzie parkowanie jest bezpłatne przez 1 godz., ale wystarczy spóźnić się 1 minutę lub wstawić bilet parkingowy odwrotną stroną i już mandat: 200 zł.

Nie żebym stawał w obronie operatora parkingu ale ten medal ma także drugą stronę. Otóż, otwórz sobie sklep czy punkt gastronomiczny, zorganizuj parking np. na 20 samochodów... po czym 15 miejsc będzie permanentnie zajętych nie przez klientów ale przez petentów okolicznych urzędów, lub pracowników okolicznych biur. Co zrobisz? Najmiesz ciecia który będzie pilnował parkingu? Wiele sklepów czy też punktów gastronomicznyc h nie zamierza użerać się z pajacami tylko wynajmuje parking operatorowi, który bierze sprawy we własne ręce. Ot i cała tajemnica.
Cytować
+7 #10 K7 2024-02-03 12:08
ZŁODZIEJE - 5 zł,- za godzinę to cena z Krakowa , rozbój .
Cytować
+7 #11 alex358 2024-02-03 12:52
Kiedyś przechodziłem koło tego parkingu i stały tam dwa samochody na zagranicznych rejestracjach. Z tego co zauważyłem to mieli wykupione te kwity parkingowe ale chyba przekroczyli czas parkowania bo za wycieraczka też mieli dane te dodatkowe kwity. Ciekawe czy też będą ich ścigać zagranicą te firmy o tą zapłatę???
Cytować
+4 #12 KierowcaBombowca 2024-02-05 14:10
Cytuję Medal ma dwie strony:

Nie żebym stawał w obronie operatora parkingu ale ten medal ma także drugą stronę. Otóż, otwórz sobie sklep czy punkt gastronomiczny, zorganizuj parking np. na 20 samochodów... po czym 15 miejsc będzie permanentnie zajętych nie przez klientów ale przez petentów okolicznych urzędów, lub pracowników okolicznych biur. Co zrobisz? Najmiesz ciecia który będzie pilnował parkingu? Wiele sklepów czy też punktów gastronomicznych nie zamierza użerać się z pajacami tylko wynajmuje parking operatorowi, który bierze sprawy we własne ręce. Ot i cała tajemnica.


Tu nie chodzi o samą ideę płatności za parkowanie, tylko za jej formę.
Pobieranie opłaty z góry jest idiotyczne, bo w większości spraw nie wiesz, ile będziesz stał.
Kiedyś byłem w jednym z krakowskich szpitali na wizycie lekarskiej. Stojąc w kolejce pod gabinetem, ganiałem co godzinę do parkometru, żeby przedłużyć parkowanie, oczywiście uprzednio prosząc osoby również stojące w kolejce do lekarza o wyrozumiałość i "trzymanie" mi miejsca.
Czy miałem wykupywać na przykład 5h parkowania, żeby potem się okazało, że w 30 minut załatwiłem sprawę i pojechałem stamtąd? Gdzie tutaj logika?
Cytować
0 #13 mika 2024-02-06 18:15
nie wiedzialem ze mam wykupic bilet,udalem sie do apteki po leki,przychodza c za8 minut mialem mandat za 179zl i za leki zaplacilem 4oozl.robilem reklamacje.bo to bylo 8 minut ,nie uwzgledlili.ban da zlodzieji.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.