Wiadomo już, kto poprowadzi bistro na nowym, odnowionym dworcu autobusowym w Wadowicach. Magistrat rozst
Wiadomo już, kto poprowadzi bistro na odnowionym dworcu autobusowym w Wadowicach

Wiadomo już, kto poprowadzi bistro na nowym, odnowionym dworcu autobusowym w Wadowicach. Magistrat rozstrzygnął przetarg w tej sprawie.

16 listopada oficjalnie zaczął funkcjonować odremontowany dworzec autobusowy w Wadowicach. Remont trwał blisko dwa lata. Wybudowano tutaj nowy dwukondygnacyjny oszklony budynek, stanowiący  zaplecze dworca a także dwupoziomowy parking: na dole dla autobusów i rowerów, a na górze dla samochodów (mający 70 miejsc) i  zatoki parkingowej Kiss&Ride. Parkowanie jest tutaj darmowe.  Inwestycja kosztowała ponad 13 milionów złotych i została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Małopolskiego.

 

W nowym budynku, w poczekalni, jest miejsce na bistro. Urząd Miejski w Wadowicach ogłosił niedawno przetarg ustny nieograniczony na wynajem tego lokalu na cele gastronomiczne. Lokal na parterze ma 57m2, cenę wywoławczą za metr kwadratowy wyceniono na 16 złotych netto (miesięcznie 912 złotych netto).

Do przetargu mogły przystąpić osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, a podlegające wpisom do rejestru, które wniosły wadium w wysokości 180 złotych.

Wadowicki magistrat właśnie rozstrzygnał przetarg. Wygrał go przedsiębiorca z pobliskiego Andrychowa, firma Mut Jan Macieja Nadajczyka, zajmująca się między innymi przewozami pasażerskimi, ale także właśnie działalnością gastronomiczną. W mieście nad Wieprzówką  prowadzi dwie kawiarnie o nazwie Dzień Dobry.

Andrychowski przedsiębiorca przebił licytację wygrywając 30 złotych za metr kwadratowy, a więc 1710 złotych netto miesięcznie.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+24 #1 Haha 2023-12-07 16:53
Jak będa serwować kawę w stylu swoich busów to daleko nie zajada...
Cytować
+16 #2 SZYBKIE ŻARCIE 2023-12-07 16:57
Nie ma się co łudzić, w takich "szybkich" lokalach sprawdzi się tylko kawa i zapiekanki (ewentualnie hot-dogi).
Na fasolkę po bretońsku (i resztę), to już raczej pasażerowie nie będą mieli czasu.
Cytować
+7 #3 Grzegorz 2023-12-08 06:13
RZETELNE ROZKŁADY JAZDY i KOSZE NA SMIECI bo wszędzie ich brak a nie wszystkich stać na AUTOMOBILE. Jeszcze nie widziałem TURYSTY lub PRZECHODNIA CO ZAJADA SIĘ FOLIĄ LUB PAPIERKAMI. Jedzenia jest aż za nadto, przeważnie PESUDO CHEMIO JEDZENIA.
Cytować
+7 #4 Grzegorz 2023-12-08 06:15
A co to KONTROLERÓW biletów też już nie ma ? Wyginęli jak DINOZAURY ?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.