Gmina Andrychów dostanie 3,5 miliona złotych z Funduszu Autobusowego na utrzymanie w 2023 roku kursów
Andrychów dostanie kasę. Będzie więcej połączeń autobusowych między Wadowicami

Gmina Andrychów dostanie 3,5 miliona złotych z Funduszu Autobusowego na utrzymanie w 2023 roku kursów autobusowych między Wadowicami a Andrychowem. Będzie ich więcej niż obecnie?

4 września tego roku ruszyła od dawna zapowiadana, nowa gminna komunikacja na trasie Andrychów-Wadowice-Andrychów.  Uruchomienie tej linii było możliwe dzięki dofinansowaniu w wysokości prawie 250 tysięcy złotych z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Obecnie jest to 19 kursów w dni powszednie oraz 9 w soboty. Przystanki na trasie linii nr 10  to dworzec autobusowy w Andrychowie – Inwałd „Kościół” – Inwałd „Sklep” – Chocznia „PKP” – Wadowice plac Kościuszki – dworzec autobusowy w Wadowicach. Bilet normalny z Wadowic do Andrychowa kosztuje 5 złotych, są też zniżki i bilety miesięczne.

Na razie połączenia utrzymywane są do końca grudnia tego roku. Gmina Andrychów, operator i pomysłodawca tej linii rozmawia w sprawie  przyszłości tego połączenia z władzami Wadowic. Jest dobra wiadomość. W poniedziałek (4.12) zostały przedstawione wyniku naboru wniosków samorządowych na utrzymanie połączeń autobusowych w 2024 roku. Przedstawił je wicewojewoda Ryszard Pagacz na briefingu prasowym, który odbył się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

W roku 2024 dofinansowaniem objęte zostaną 73 zadania, w tym 63 to projekty gminne, 9 – powiatowych, a w jednym przypadku organizatorem publicznego transportu zbiorowego jest związek powiatowo-gminny. Długość linii objętych dofinansowaniem to prawie 7,8 tysięcy kilometrów.

Gmina Andrychów dostanie 3,5 miliona złotych na utrzymanie połączeń między Wadowicami i Andrychowem. Utrzymanie połączeń więc jest zabezpieczone. Jest też plan, aby od nowego roku zwiększyć liczbę połączeń: w dni powszednie do 35 zaś w sobotę - 17  i niedzielę - 5.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 Pracownik 2023-12-04 19:11
Fajnie jakby był busik po 21:30 do Wadowic
Cytować
+8 #2 Tuareg 2023-12-04 19:42
Trzecia dekada XXI wieku, a z zadupia jakim stały się Wadowice bez auta i srania w kilometrowych korkach nie ma szans gdziekolwiek się wydostać. To się w głowie nie mieści. Jest pod tym względem wielokrotnie gorzej niż za komuny.
Cytować
+8 #3 Tuareg 2023-12-04 19:45
Sorry, chciałem napisać "stania" a nie "srania". W sumie chyba jednak niewiele się pomyliłem.
Cytować
+9 #4 Pasażer 2023-12-04 19:48
To jest niepoważne żeby komunikacje między dwoma dużymi miastami finansowało tylko jedno
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.