ZUS prostuje informację o  wyrównaniu świadczenia „500+” do kwoty 800 złotych od sierpnia do gru
Fake news o wyrównaniu świadczenia „500+”

ZUS prostuje informację o  wyrównaniu świadczenia „500+” do kwoty 800 złotych od sierpnia do grudnia 2023 roku. To tzw. fake news.

W internecie pojawiły się niedawno  fałszywe doniesienia, które dotyczą rzekomego wyrównania świadczenia wychowawczego z kwoty 500 do 800 złotych za okres od sierpnia do grudnia tego roku. Do ZUS-u zgłaszają się osoby, które chcą w tej sprawie złożyć udostępniany w mediach społecznościowych wniosek (druk WYR.8P).

Wysokość świadczenia wychowawczego do końca 2023 roku to 500 złotych na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. Od 1 stycznia przyszłego roku świadczenie „500+” zmieni się w „800+”. ZUS zrobi to automatycznie, nie trzeba składać żadnego wniosku. Od przyszłego roku uprawnione osoby otrzymają wypłaty w nowej wysokości i zostaną o tym poinformowane na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Wniosek o świadczenie wychowawcze, jak i inne świadczenia rodzinne, jest tylko elektroniczny i złożyć go można przez aplikację mZUS, portal PUE ZUS, portal Emp@tia albo bankowość elektroniczną.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 Karyna 2023-11-29 02:02
Żarty se rombiom a bombelkom te pinionzki som poczebne, no i kakubent by miał na chester filtry a tak musi iś puszki zbirać czy robić łopatom
Cytować
0 #2 Yanek 2023-11-29 18:34
Cytuję Karyna:
Żarty se rombiom a bombelkom te pinionzki som poczebne, no i kakubent by miał na chester filtry a tak musi iś puszki zbirać czy robić łopatom


Można by uwierzyć w jakis sposób w twoje słowa ale przesadziłaś z tym że konkubent do pracy musi iść,
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.