Od kilku dni pasażerowie mogą korzystać z oddanego po blisko rocznym opóźnieniu dwupoziomowego parki
Na nowym dworcu autobusowym chyba ktoś coś źle wymierzył...

Od kilku dni pasażerowie mogą korzystać z oddanego po blisko rocznym opóźnieniu dwupoziomowego parkingu i wyremontowanego dworca autobusowego na ulicy Piłsudskiego. Ktoś tu jednak chyba źle coś wymierzył jeśli chodzi o niektóre stanowiska...

W czwartek (16.11) wadowicki magistrat w końcu otwarł dla pasażerów wyremontowany dworzec autobusowy i dwupoziomowy parking. Podróżujący chyba są zadowoleni, bo warunki w porównaniu do tego co było przedtem trochę się poprawiły...

Tymczasem jak informują nas kierowcy busów, ktoś tu chyba jednak coś źle wymierzył. Na dwóch stanowiskach dla autobusów i busów umiejscowiono skrzynki z elektryką. Tyle, że są one zbyt blisko i nawet krótkie busy nie mieszczą się tutaj do końca przy parkowaniu tyłem, tak aby ich kierujący nie uderzyli pojazdem. Jedna ze skrzynek z tego powodu już jest uszkodzona... Zresztą same umiejscowienie ich w takim miejscu wydaje się dosyć kuriozalne...

 

Przypomnijmy, że remont i przebudowa dworca autobusowego przy ulicy Piłsudskiego w Wadowicach trwała prawie dwa lata. Wybudowano tutaj nowy dwukondygnacyjny oszklony budynek, który  stanowi zaplecze dworca a także dwupoziomowy parking: na dole dla autobusów i rowerów, a na górze dla samochodów (mający 70 miejsc) i  zatoki parkingowej Kiss&Ride. Parkowanie tutaj jest darmowe.

 

Wybudowano  też mini rondo na którym pojazdy będą zawracać a także dojazd do nowej siedziby wadowickiej policji i nowe stanowiska  dla autobusów i busów. Wyasfaltowano całość, postawiono ławki i zieleń, namalowano oznakowanie, zainstalowano stojaki dla rowerów jak i stację ich naprawy. Na elewacji zainstalowano też spory herb miasta, napis PARKUJ I JEDŹ oraz tablicę informującą o wolnych miejscach parkingowych. Wszystko w zasadzie było gotowe od wielu tygodni.

Niestety mimo zapowiedzi, inwestycja nie została oddana z końcem 2022 roku. Jak tłumaczył się wtedy burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, na przeszkodzie stanęła zarówno pogoda jak i biurokracja. Stąd Urząd Miejski w Wadowicach przedłużył wykonawcy termin zakończenia prac do czerwca tego roku. I tego terminu nie udało się dotrzymać, mówiło się za to, że wraz z nowym rokiem szkolnym w końcu się uda.

Tak również się nie stało. Z końcem sierpnia magistrat poinformował nas, że od dłuższego czasu trwają tutaj prace odbiorcze a na przeszkodzie stanął Tauron i dostarczenie prądu. Na swoim Facebooku burmistrz Bartosz Kaliński poinformował wtedy , że dworzec zostanie uruchomiony dopiero za kilka tygodni.

Kilka tygodni już minęło, cały obiekt był oświetlany w nocy i pasażerowie coraz bardziej niecierpliwili się  nieoddaną do użytku inwestycją.  Niedawno Urząd Miejski w Wadowicach poinformował nas, że  trwało oznakowanie całego obiektu oraz wyposażanie budynku dworca (m.in. poczekalni dla podróżnych, biura dyspozytora). W końcu udało się go na szczęście otworzyć. Betonowy obiekt czeka jeszcze jedna budowlana modyfikacja. Z trzech stron pokryje go elewacja ze specjalnych płyt, coś w rodzaju sidingu. Ma to być zrealizowane jeszcze w tym roku i nie będzie potrzeby wyłączania obiektu z użytku.

Inwestycja kosztowała ponad 13,7 miliona złotych i została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO województwa małopolskiego.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+41 #1 Tuareg 2023-11-21 17:15
No cóż. Jak nie idzie, to nie idzie. Ciekawe, który to Inspektor nadzoru odebrał taki bubel?
Cytować
+34 #2 Ed 2023-11-21 17:24
Pod dachem ciemno jak w d...
I brak normalnego dojścia na stanowiska od strony osiedla. Kółka jakieś trzeba robić.
Cytować
-15 #3 Mis1985 2023-11-21 17:26
Cytuję Tuareg:
No cóż. Jak nie idzie, to nie idzie. Ciekawe, który to Inspektor nadzoru odebrał taki bubel?

A kto im kazuje parkować tyłem?
Cytować
+20 #4 pasażer 2023-11-21 17:30
Nie tylko to wydaje się kuriozalne, cała zatoka K&R również powinna być zadaszona
Cytować
+8 #5 Kris 2023-11-21 17:54
Cytuję Mis1985:
Cytuję Tuareg:
No cóż. Jak nie idzie, to nie idzie. Ciekawe, który to Inspektor nadzoru odebrał taki bubel?

A kto im kazuje parkować tyłem?

Dokładnie - zwłaszcza, że naturalny układ wjazdu w stanowisko wychodzi przodem a manewrowanie tam tyłem to już kombinacja
Cytować
+6 #6 Kierowca 2023-11-21 18:06
Nikt nic źle nie wymierzył miejsce jest na tyle obszerne że mieści się wszystko ( co widać na zdjęciu pierwszym i ostatnim ) tu nie parkuje się dojeżdżając tylnymi kołami do krawężnika ludzie no myślcie trochę.
Cytować
+11 #7 Stary wiarus 2023-11-21 18:31
Porażka, kto takie położenie skrzynek elektrycznych zaprojektował , oraz kto to odebrał? Miejmy nadzieję ,że następne niespodzianki nie wystąpią mimo rocznego opóźnienia w oddaniu dworca do użytkowania...
Cytować
+3 #8 Pasażer 2023-11-21 21:12
Cytuję Katia:
Cytuję Mis1985:
Cytuję Tuareg:
No cóż. Jak nie idzie, to nie idzie. Ciekawe, który to Inspektor nadzoru odebrał taki bubel?

A kto im kazuje parkować tyłem?


Jak zaparkują przodem to jak pasażerowie wsiada do busa? przez okno? Czy będą musieli objeść busa by dostać się do drzwi... pytanie na poziome przedszkole...

Na miejscu gdzie są skrzynki elektryczne pasażerowie nie wsiadają do busa ooo.. jeszcze prostrza prosta odpowiedź nie poziom przedszkola
Cytować
+2 #9 Katia 2023-11-22 09:26
Cytuję Pasażer:
Cytuję Katia:
Cytuję Mis1985:
Cytuję Tuareg:
No cóż. Jak nie idzie, to nie idzie. Ciekawe, który to Inspektor nadzoru odebrał taki bubel?

A kto im kazuje parkować tyłem?


Jak zaparkują przodem to jak pasażerowie wsiada do busa? przez okno? Czy będą musieli objeść busa by dostać się do drzwi... pytanie na poziome przedszkole...

Na miejscu gdzie są skrzynki elektryczne pasażerowie nie wsiadają do busa ooo.. jeszcze prostrza prosta odpowiedź nie poziom przedszkola


A to nie zauważyłam... punkt dla Ciebie
Cytować
+5 #10 Kierowca 2023-11-22 10:13
Ewenement na skalę kraju. Kierowca zanim zaparkuje na takiej zatoce ,czy miejscu postojowym ,musi zapoznać się z instrukcją jak to należy prawidłowo wykonać. Tak tutaj niektórzy w komentarzach informują..
Cytować
+7 #11 Grzesiek 2023-11-22 10:49
sam fakt że już, w tak krótkim czasie, ktoś w tą skrzynkę wjechał przemawia za tym że jest w zły miejscu
Cytować
-3 #12 Adrian 2023-11-24 05:53
To że kierowcy busów są sierotami nie oznacza że miejsce parkingowe jest źle wykonane.
Cytować
+3 #13 Pasażer 2023-11-24 12:03
Często jeżdżę na trasie Wadowice -Krakow w tych busach i nie zauważyłem aby kierowcy nie mieli wprawy w kierowaniu tymi pojazdami. A ciekawe czym Ty kierujesz?Cytuję Adrian:
To że kierowcy busów są sierotami nie oznacza że miejsce parkingowe jest źle wykonane.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.