Będzie więcej kursów autobusowych między Wadowicami a Andrychowem? Samorządowcy rozmawiają w tej sp
Będzie więcej połączeń autobusowych między Andrychowem i Wadowicami?

Będzie więcej kursów autobusowych między Wadowicami a Andrychowem? Samorządowcy rozmawiają w tej sprawie.

4 września tego roku ruszyła od dawna zapowiadana, nowa gminna komunikacja na trasie Andrychów-Wadowice-Andrychów.  Uruchomienie tej linii było możliwe dzięki dofinansowaniu w wysokości prawie 250 tysięcy złotych z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Obecnie jest to 19 kursów w dni powszednie oraz 9 w soboty. Przystanki na trasie linii nr 10  to dworzec autobusowy w Andrychowie – Inwałd „Kościół” – Inwałd „Sklep” – Chocznia „PKP” – Wadowice plac Kościuszki – dworzec autobusowy w Wadowicach. Bilet normalny z Wadowic do Andrychowa kosztuje 5 złotych, są też zniżki i bilety miesięćzne.

Na razie połączenia utrzymywane są do końca grudnia tego roku. Gmina Andrychów, operator i pomysłodawca tej linii rozmawia w sprawie  przyszłości tego połączenia z władzami Wadowic. Ma starać się o nową dotację na połączenia. Jest też plan, aby od nowego roku zwiększyć liczbę połączeń: w dni powszednie do 35 zaś w sobotę - 17  i niedzielę - 5.

Co z tego wyniknie, zobaczymy.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-1 #1 M. 2023-11-15 19:03
Czy połączenia będą dostosowane do ludzi z niepełnosprawno ściami, np. dla ludzi na wózkach inwalidzkich czy niewidomych?
Cytować
-3 #2 M. 2023-11-15 19:03
Czy połączenia będą dostosowane do ludzi z niepełnosprawno ściami, np. dla ludzi na wózkach inwalidzkich czy niewidomych?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.