Urząd Miejski w Wadowicach ogłosił przetarg na prowadzenie lokalu gastronomicznego w budynku wyremonto
Magistrat ogłosił przetarg na lokal gastronomiczny na wadowickim dworcu autobusowym

Urząd Miejski w Wadowicach ogłosił przetarg na prowadzenie lokalu gastronomicznego w budynku wyremontowanego dworca autobusowego.

Trwają końcowe prace związane z remontem budynku dworca kolejowego w Wadowicach, który nieco się opóźnił i trwał kilkanaście miesięcy. Nie da się ukryć, że będzie to jeden z najpiękniejszych  i najnowocześniejszych dworców w Małopolsce, podzielony na trzy ważne strefy:  pierwszą - dworzec, z odrestaurowanymi kasami biletowymi, przytulną poczekalnią oraz klimatyczną restauracją i kawiarnią. Drugą -  Stacja Kultury, czyli druga siedziba Wadowickiego Centrum Kultury, z salą konferencyjną, salą ekspozycyjną i salą muzyczną.  Trzecia: Centrum Nauki, wzorowane na Centrum Nauki Kopernik.  Rok temu gmina pozyskała ponad 1 milion złotych z programu SOWA, za który urządzana jest  majstrownia i sprzęt do żywej nauki fizyki oraz chemii.

Otwarcie odrestaurowanego dworca zaplanowano na grudzień tego roku. 6 grudnia ma zostać uruchomione Mini Centrum Nauki Kopernik a w nim 18 nowoczesnych eksponatów, sale wykładowe i eksperymentalne, koncertowe, restauracja i kawiarnia. Wszystko to w ramach programu SOWA – Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności we współpracy z Centrum Nauki Kopernik.

Tak prezentuje się odnowiony budynek dworca:

W połowie 2021 roku wyprowadził się stąd na ulicę Wałową popularny i lubiany wśród mieszkańców Wadowic i okolic bar, który serwował domowe jedzenie w przystępnych cenach. Wiele osób za nim tęskni i zastanawia się, czy jadłodajnia powróci w te miejsce.

W czwartek (16.11) oficjalnie zacznie funkcjonować odremontowany dworzec autobusowy w Wadowicach. Urząd Miejski w Wadowicach ogłosił przetarg ustny nieograniczony na wynajem lokalu użytkowego w budynku wadowickiego dworca autobusowego na cele gastronomiczne. Odbędzie się on 4 grudnia  o godzinie 11:30 w sali nr 19 wadowickiego magistratu.

Do przetargu mogą przystąpić osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, a podlegające wpisom do rejestru, które wniosą wadium w wysokości 180  złotych przelewem w terminie do dnia 28 listopada tego roku na konto Urzędu Miejskiego w Wadowicach.

Lokal na parterze ma 57m2, cena za metr kwadratowy to 16 złotych netto, więc wynajęcie miesięczne to 912 złotych netto.  Osoba która wygra przetarg zobowiązana jest do prowadzenia w tym miejscu lokalu gastronomicznego, regularnych opłat za wynajem. Umowa zostanie zawarta na czas nieokreślony.

Więcej informacji o przetargu TUTAJ.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 fes 2023-11-15 10:30
Galicjanke tu widze
Cytować
-3 #2 Gość 2023-11-15 10:43
Cienki flet rudy już nie daje rady :D :D :D
"Według kilku niezależnych źródeł money.pl obiecany przez Donalda Tuska w lutym tego roku kredyt 0 proc. na zakup pierwszego mieszkania oraz dopłaty do najmu w kwocie 600 zł najprawdopodobn iej nie zostaną zrealizowane. Nie ma też pewności, czy uda się utrzymać tzw. Bezpieczny kredyt 2 proc., wprowadzony przez rząd Mateusza Morawieckiego. "
https://www.money.pl/banki/donald-tusk-ma-duzy-problem-waza-sie-losy-glosnej-obietnicy-6963139158682368a.html
Cytować
+7 #3 @ 2023-11-15 10:49
Czas nieokreslony a wypowiedzenie miesieczne .
Cytować
+15 #4 Ktos 2023-11-15 10:52
Fajnie by było, jakby stary "bar" wrócił.
Cytować
+15 #5 Bartek 2023-11-15 11:06
Nie wrócą. Dlaczego? Wiecznie zapchany parking Maspexem. A żeby coś funkcjonowało to musi być dobry dojazd i parking.
Cytować
+12 #6 Bartek 2023-11-15 11:06
Nie wrócą. Dlaczego? Wiecznie zapchany parking Maspexem. A żeby coś funkcjonowało to musi być dobry dojazd i parking.
Cytować
+2 #7 Kolo 2023-11-15 13:25
Zgadzam się z Bartkiem , co tam się utrzyma jak będzie dworzec pustkami świecił bo większość pasażerów wsiada w mieście ...
Cytować
+1 #8 M. 2023-11-15 19:05
Czy w warunkach przetargu jest mowa o dostosowaniu lokalu dla ludzi z niepełnosprawno ściami?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.