Sołectwu Stanisław Dolny Dolany przyznano III miejsce w kategorii „Najpiękniejsza Małopolska Wieś
Kalwaryjskie sołectwo nagrodzone w konkursie

Sołectwu Stanisław Dolny Dolany przyznano III miejsce w kategorii „Najpiękniejsza Małopolska Wieś 2023”. Nagrodę z rąk wicemarszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółki odebrała Sołtys Ewa Pacut.

W ubiegłym tygodniu sołtys Ewa Pacut przekazała na ręce Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr. hab. inż. Augustyna Ormantego nagrodę wraz z podziękowaniami za wsparcie przy opracowaniu wniosku dla Stanisławia Dolnego Dolany.

W związku z otrzymaną nagrodą województwo małopolskie udzieliło gminie Kalwaria Zebrzydowska pomocy finansowej z budżetu województwa w formie dotacji celowej w kwocie 40 tysięcy złotych na realizację w 2023 roku w sołectwie Stanisław Dolny zadania własnego gminy.

Środki pozyskane przeznaczone są na remont placu zabaw przy Placówce Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży „Dolandia” w Stanisławiu Dolnym Dolany. Konkurs „Małopolska Wieś 2023” przeznaczony był dla sołectw wiejskich i organizowany w trzech kategoriach: Najpiękniejsza Małopolska Wieś, Nowatorska Małopolska Wieś i Małopolska Wieś w Sieci.

Celem konkursu było zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców z jednoczesnym promowaniem dbałości o estetykę, kształtowanie krajobrazu wiejskiego, ładu przestrzennego i architektonicznego wsi oraz ochronę dziedzictwa kulturowego.
Zachęcamy inne Sołectwa do uczestnictwa w kolejnych Konkursach i sięgania po nagrody.

(materiał prasowy Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 Katia 2023-11-14 17:33
Pani Sołtys uwielbia pozbywać się mieszkańców którzy jej nie pasują do koncepcji... pomaga tylko swojej grupie zaufanych a resztę ma w poważaniu...
Cytować
+1 #2 Mateusz 2023-11-15 10:20
Najpiękniejsza ..,.wieś ... Ale jaja
Cytować
-2 #3 Adam 2023-11-16 18:58
Brawo!
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.