Wadowice po blisko rocznym opóźnieniu w końcu otworzą dwupoziomowy parking i wyremontowany dworzec au
Wadowice w końcu otwierają wyremontowany dworzec autobusowy z parkingiem

Wadowice po blisko rocznym opóźnieniu w końcu otworzą dwupoziomowy parking i wyremontowany dworzec autobusowy na ulicy Piłsudskiego.

Remont i przebudowa dworca autobusowego przy ulicy Piłsudskiego w Wadowicach trwała prawie dwa lata. Wybudowano tutaj nowy dwukondygnacyjny oszklony budynek, który będzie stanowił zaplecze dworca a także dwupoziomowy parking: na dole dla autobusów i rowerów, a na górze dla samochodów (mający 70 miejsc) i  zatoki parkingowej Kiss&Ride. Parkowanie ma tutaj być darmowe. Remontowany dworzec został ogrodzony i wyłączony z ruchu, tymczasowy został przeniesiony   na pobliską ulicę Fabryczną.

 

Wybudowano  też mini rondo na którym pojazdy będą zawracać a także dojazd do nowej siedziby wadowickiej policji i nowe stanowiska  dla autobusów i busów. Wyasfaltowano całość, postawiono ławki i zieleń, namalowano oznakowanie, zainstalowano stojaki dla rowerów jak i stację ich naprawy. Na elewacji zainstalowano też spory herb miasta, napis PARKUJ I JEDŹ oraz tablicę informującą o wolnych miejscach parkingowych. Wszystko w zasadzie jest gotowe od wielu tygodni.

Niestety mimo zapowiedzi, inwestycja nie została oddana z końcem 2022 roku. Jak tłumaczył się wtedy burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, na przeszkodzie stanęła zarówno pogoda jak i biurokracja. Stąd Urząd Miejski w Wadowicach przedłużył wykonawcy termin zakończenia prac do czerwca tego roku. I tego terminu nie udało się dotrzymać, mówiło się za to, że wraz z nowym rokiem szkolnym w końcu się uda.

Tak również się nie stało. Z końcem sierpnia magistrat poinformował nas, że od dłuższego czasu trwają tutaj prace odbiorcze a na przeszkodzie stanął Tauron i dostarczenie prądu. Na swoim Facebooku burmistrz Bartosz Kaliński poinformował wtedy , że dworzec zostanie uruchomiony dopiero za kilka tygodni.

Kilka tygodni już minęło, cały obiekt był oświetlany w nocy i pasażerowie coraz bardziej niecierpliwią się nieoddaną do użytku inwestycją.  Niedawno Urząd Miejski w Wadowicach poinformował nas, że obecnie z kolei trwa oznakowanie całego obiektu oraz wyposażanie budynku dworca (m.in. poczekalni dla podróżnych, biura dyspozytora). Te prace także się już zakończyły, zaś z terenu kilka dni temu  zniknęły już ogrodzenia i siatki. Inwestycja kosztowała ponad 13,7 miliona złotych i została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO województwa małopolskiego.

 

Tymczasem nowy obiekt dosyć krytycznie ocenili mieszkańcy, między innymi w komentarzach na naszym Facebooku czy przy okazji artykułów. Wielu z nich ze zdziwieniem dowiedziało się, że betonowe wykończenie to ostateczny kształt obiektu. Spodziewali się chociaż pomalowania na jakiś kolor, co ma miejsce przy innych dworcowych budynkach w kraju. Wadowicki magistrat wziął sobie do serca krytykę: betonowy obiekt czeka jeszcze jedna budowlana modyfikacja. Z trzech stron pokryje go elewacja ze specjalnych płyt, coś w rodzaju sidingu. Ma to być zrealizowane jeszcze w tym roku.

Wadowicki magistrat w końcu podał termin otwarcia dworca. W środę (15.11) rano odbyła się tutaj konferencja prasowa z udziałem marszałka małopolski Witolda Kozłowskiego oraz członka Zarządu województwa małopolskiego Iwony Gibas. Poinformowano na niej, że pasażerowie będą mogli korzystać z nowego dworca autobusowego i parkingu od czwartku (16.11).

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 Gość 2023-11-15 12:24
Kolejna bardzo dobra inwestycja przypomnijmy jeszcze o tym że już niebawem Straż Pożarna dzięki PiS będzie mieć całkowicie nową siedzibę tak jak i Policja czy centrum Pogotowia koło ekonomika to wszystko zasługi rządu Prawa i Sprawiedliwości , a tylu inwestycji w regionie ile było za PiS to nie było nigdy i to są niepodważalne fakty.
Cytować
-7 #2 Sata 2023-11-15 12:39
Cytuję Gość:
Kolejna bardzo dobra inwestycja przypomnijmy jeszcze o tym że już niebawem Straż Pożarna dzięki PiS będzie mieć całkowicie nową siedzibę tak jak i Policja czy centrum Pogotowia koło ekonomika to wszystko zasługi rządu Prawa i Sprawiedliwości, a tylu inwestycji w regionie ile było za PiS to nie było nigdy i to są niepodważalne fakty.

A przepraszam bardzo, czy to partia pis finansowała za własne pieniądze, czy wzięła na to kredyty, które my obywatele i obywatelki będziemy musieli spłacić? Kto zapłaci za takie opóźnienia realizacji inwestycji?
Cytować
-13 #3 Haha 2023-11-15 12:54
Ci z pisu nie mają wstydu, prawie roczne opóźnienie.. Chyba zasiedzieli się przy korycie...
Cytować
-13 #4 Haha 2023-11-15 12:54
Ci z pisu nie mają wstydu, prawie roczne opóźnienie.. Chyba zasiedzieli się przy korycie...
Cytować
+20 #5 Arek 2023-11-15 13:57
Cytuję Sata:
Cytuję Gość:
Kolejna bardzo dobra inwestycja przypomnijmy jeszcze o tym że już niebawem Straż Pożarna dzięki PiS będzie mieć całkowicie nową siedzibę tak jak i Policja czy centrum Pogotowia koło ekonomika to wszystko zasługi rządu Prawa i Sprawiedliwości, a tylu inwestycji w regionie ile było za PiS to nie było nigdy i to są niepodważalne fakty.

A przepraszam bardzo, czy to partia pis finansowała za własne pieniądze, czy wzięła na to kredyty, które my obywatele i obywatelki będziemy musieli spłacić? Kto zapłaci za takie opóźnienia realizacji inwestycji?


Jakie kredyty co ty majaczysz :/
Cytować
+2 #6 Ktoś 2023-11-15 13:59
Hurra, pracownicy Maspexu już się cieszą nowe miejsca postojowe dla nich.
Cytować
+19 #7 Dodi 2023-11-15 14:04
Cytuję Haha:
Ci z pisu nie mają wstydu, prawie roczne opóźnienie.. Chyba zasiedzieli się przy korycie...

Ale PiS w regionie zrobił bardzo dużo, a co pozostało po 8 latach PO odpowiem ci nic konkretnego bo nic konkretnego nie zrealizowali była totalna LIPA ! - to są fakty, a nie tani hejt
Cytować
-12 #8 Sata 2023-11-15 14:09
Trole jeszcze w akcji
Cytować
-13 #9 Sata 2023-11-15 14:13
Polska zaciąga w Korei Południowej kredyt wysokości 76 mld zł na zakup sprzętu wojskowego. To dwukrotność rocznych wydatków majątkowych MON -
Cytować
+16 #10 Do Sata 2023-11-15 15:17
Cytuję Sata:
Polska zaciąga w Korei Południowej kredyt wysokości 76 mld zł na zakup sprzętu wojskowego. To dwukrotność rocznych wydatków majątkowych MON -


A co to ma do inwestycji lokalnych ( no NIC !!! ) więc po co piszesz nie na temat, psychiczny jesteś czy umysłowo chory ? W odniesieniu do tego co dzieje się na Ukrainie każdy zakup nowoczesnej borni jest decyzją WYBITNIE BARDZO DOBRĄ.
Cytować
-11 #11 Sata 2023-11-15 16:46
Cytuję Do Sata:
Cytuję Sata:
Polska zaciąga w Korei Południowej kredyt wysokości 76 mld zł na zakup sprzętu wojskowego. To dwukrotność rocznych wydatków majątkowych MON -


A co to ma do inwestycji lokalnych ( no NIC !!! ) więc po co piszesz nie na temat, psychiczny jesteś czy umysłowo chory ? W odniesieniu do tego co dzieje się na Ukrainie każdy zakup nowoczesnej borni jest decyzją WYBITNIE BARDZO DOBRĄ.

A no to baranie że to pokazuje w jakiej sytuacji jest budżet. Podałem tylko przykład jednego kredytu. A lokalne inwestycje są też finansowane z budżetu do którego my obywatele wpłacamy pieniądze, a jak nie ma kasy to rząd zadłuża obywateli bez ich zgody.
Cytować
0 #12 Antykaczor 2023-11-15 16:53
Czy znak zakazu parkowania dla pracowników okolicznych zakladów pracy już jest postawiony przed parkingiem???
Cytować
-10 #13 Pasażer 2023-11-15 16:57
Rok opóźnienia , brawa dla włodarzy z PiS...
Ile kary zapłaci nierzetelny wykonawca za niedotrzymanie terminu oddania dworca?
Cytować
-11 #14 Pasażer 2023-11-15 16:57
Rok opóźnienia , brawa dla włodarzy z PiS...
Ile kary zapłaci nierzetelny wykonawca za niedotrzymanie terminu oddania dworca?
Cytować
+12 #15 Nowy 2023-11-15 17:26
Cytuję Pasażer:
Rok opóźnienia , brawa dla włodarzy z PiS...
Ile kary zapłaci nierzetelny wykonawca za niedotrzymanie terminu oddania dworca?

Nic nie zapłaci bo to nie z jego winy tyle wiesz w temacie a się wypowiadasz. Jesteś typowym człowiekiem z serii nie znam się ale się wypowiem tyle że w twoim wypadku nie chodzi ci o to jak było ale by patologicznie uderzać w PiS tyle że tym razem zrobiłeś z siebie pośmiewisko.
Cytować
-10 #16 olox 2023-11-15 17:41
Powiedzcie mi proszę skąd tak zadłużone Państwo znajduje środki na takie inwestycje- patrz nasz dworzec PKS czy PKP.....
Cytować
-12 #17 Sata 2023-11-15 17:47
Cytuję olox:
Powiedzcie mi proszę skąd tak zadłużone Państwo znajduje środki na takie inwestycje- patrz nasz dworzec PKS czy PKP.....

Dają z pożyczek tylko swoim, czyli członkom partii nie przejmują się obywatelami że będą to spłacać, liczą się tylko posady i kasa do swojej kieszeni. Samorządowców z pis też pożegnamy przy urnach, byle do wiosny.
Cytować
-10 #18 Sata 2023-11-15 18:17
Tak do tych co wierzą w pis i wierzą w rząd który nagle wyczarował pieniądze.
Państwowy dług publiczny (PDP, zadłużenie sektora finansów publicznych po konsolidacji) na koniec II kwartału 2015 r. wyniósł 858.151,6 mln zł*, co oznaczało: - wzrost o 9.968,2 mln zł (+1,2%) w II kwartale 2015 r., - wzrost o 31.379,9 mln zł (+3,8%) w stosunku do końca 2014 r.
A teraz
Z naszej przedwyborczej analizy jasno wynika, że liderem pod względem nominalnych liczb jest rząd PiS. W 2023 r. dług publiczny ma wynosić bowiem niemal 1,7 bln zł, a więc aż ok. 770 mld zł więcej niż osiem lat wcześniej
Cytować
+9 #19 Do olox 2023-11-15 18:48
Cytuję olox:
Powiedzcie mi proszę skąd tak zadłużone Państwo znajduje środki na takie inwestycje- patrz nasz dworzec PKS czy PKP.....


Odpowiedź jest prost nie jest tak zadłużone, a Ty powtarzasz kłamstwo głupich ludzi tymczasem TWARDE FAKTY na liczbach:

Jan Śpiewak obnaża hipokryzję opozycji: Dług publiczny jest niższy niż za rządów Tuska, gdy szalało bezrobocie. Przestańcie kłamać
https://wpolityce.pl/gospodarka/667551-spiewak-dlug-publiczny-jest-nizszy-niz-za-tuska


Kolejny kit opozycji obalają zagraniczny Ekonomiści:
"Oto skutki rządów PiS: wyższy PKB, niższy dług, bezrobocie i ubóstwo"

Eksperci zmiażdżyli fałszywą narrację opozycji:
"Podsumowując, ekonomiści twierdzą, że w ogólnym rozrachunku wpływ polityki populistów na gospodarkę Polski jest pozytywny. Spadło bezrobocie, ubóstwo, zadłużenie, deficyt budżetowy, a wyższy okazał się wzrost PKB per capita czy dochodów budżetowych."

https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/03/21/oto-skutki-rzadow-pis-wyzszy-pkb-nizszy-dlug-bezrobocie-i-ubostwo-badanie/
Cytować
-11 #20 Sata 2023-11-15 18:53
A do Kaliskiego. Popierałeś wójta spytkowic? No to teraz płacz, chłop wiedział co robi, że pis wyrzucą z samorządów to dzięki takim jak ty teraz będzie mieć 4 lata wypłaty poselskiej, a ty do łopaty. ( oczywiście nie obrażam ludzi przy Łopacie tylko jak przyjdzie taki gość to pokażcie mu jak życie wygląda)
Cytować
-9 #21 Kier 2023-11-15 19:22
Rok opóźnienia w oddaniu dworca i nie ma winnych. Co takiego się wydarzyło, że można nie wyciągać konsekwencji z tego powodu?
A może ktoś podpisywał umowę z wykonawcą i tego nie dopatrzył?
Cytować
-9 #22 Sata 2023-11-15 19:27
Cytuję Kier:
Rok opóźnienia w oddaniu dworca i nie ma winnych. Co takiego się wydarzyło, że można nie wyciągać konsekwencji z tego powodu?
A może ktoś podpisywał umowę z wykonawcą i tego nie dopatrzył?

Raczej kto ile za to może wziął. Ludzie czy wy naprawdę nie rozumiecie, po co ludzie się pchają do polityki??? Tylko zrozumcie że wybieracie swojego pracownika, który później okrada wasz zakład.
Cytować
-11 #23 Sata 2023-11-15 19:27
Cytuję Kier:
Rok opóźnienia w oddaniu dworca i nie ma winnych. Co takiego się wydarzyło, że można nie wyciągać konsekwencji z tego powodu?
A może ktoś podpisywał umowę z wykonawcą i tego nie dopatrzył?

Raczej kto ile za to może wziął. Ludzie czy wy naprawdę nie rozumiecie, po co ludzie się pchają do polityki??? Tylko zrozumcie że wybieracie swojego pracownika, który później okrada wasz zakład.
Cytować
-15 #24 greg0 2023-11-15 19:41
Cytuję Gość:
już niebawem Straż Pożarna dzięki PiS będzie mieć całkowicie nową siedzibę

z tego co widzę to właśnie rozstrzygnięto przetarg, czyli komplet finansowania będzie za przyszłego rządu, nie zanosi się żeby był PiSowski
Cytować
+11 #25 Do greg0 2023-11-15 19:50
Cytuję greg0:
Cytuję Gość:
już niebawem Straż Pożarna dzięki PiS będzie mieć całkowicie nową siedzibę

z tego co widzę to właśnie rozstrzygnięto przetarg, czyli komplet finansowania będzie za przyszłego rządu, nie zanosi się żeby był PiSowski


Pieniądze na tą inwestycje zapewnił już ten rząd czyli Prawo i Sprawiedliwość w rządowym programie dlatego odbył się przetarg budynek ma powstać do jesieni 2025 roku przy ulicy Błonie - koniec tematu.
Cytować
-15 #26 Sata 2023-11-15 19:55
Cytuję greg0:
Cytuję Gość:
już niebawem Straż Pożarna dzięki PiS będzie mieć całkowicie nową siedzibę

z tego co widzę to właśnie rozstrzygnięto przetarg, czyli komplet finansowania będzie za przyszłego rządu, nie zanosi się żeby był PiSowski

I na tym rząd pisu jedzie ze teraz niby ci blokują bo nima pinidzy, bo tak naprawdę nie ma tylko rząd pis czarował zadluzajac mnie, moje dziedzi a może i wnuki. Powtórka z historii popytajcie rodziców z czasów PRL
Cytować
-14 #27 Sata 2023-11-15 19:55
Cytuję greg0:
Cytuję Gość:
już niebawem Straż Pożarna dzięki PiS będzie mieć całkowicie nową siedzibę

z tego co widzę to właśnie rozstrzygnięto przetarg, czyli komplet finansowania będzie za przyszłego rządu, nie zanosi się żeby był PiSowski

I na tym rząd pisu jedzie ze teraz niby ci blokują bo nima pinidzy, bo tak naprawdę nie ma tylko rząd pis czarował zadluzajac mnie, moje dziedzi a może i wnuki. Powtórka z historii popytajcie rodziców z czasów PRL
Cytować
+13 #28 Do greg0 2023-11-15 19:58
Cytuję Sata:
Tak do tych co wierzą w pis i wierzą w rząd który nagle wyczarował pieniądze.
Państwowy dług publiczny (PDP, zadłużenie sektora finansów publicznych po konsolidacji) na koniec II kwartału 2015 r. wyniósł 858.151,6 mln zł*, co oznaczało: - wzrost o 9.968,2 mln zł (+1,2%) w II kwartale 2015 r., - wzrost o 31.379,9 mln zł (+3,8%) w stosunku do końca 2014 r.
A teraz
Z naszej przedwyborczej analizy jasno wynika, że liderem pod względem nominalnych liczb jest rząd PiS. W 2023 r. dług publiczny ma wynosić bowiem niemal 1,7 bln zł, a więc aż ok. 770 mld zł więcej niż osiem lat wcześniej


Chrzanisz totalne głupoty tu masz oficjalne dane i 2 wykresy:
1. Dług w latach
2. Dług Polski w odniesieniu do innych krajów
https://twitter.com/JanSpiewak/status/1715967451270193573/photo/1

Dług za czasów PiS JEST niższy niż za PO to jest NIEPODWAŻALNE !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Cytować
-4 #29 Sata 2023-11-15 20:21
Cytuję Do greg0:
Cytuję Sata:
Tak do tych co wierzą w pis i wierzą w rząd który nagle wyczarował pieniądze.
Państwowy dług publiczny (PDP, zadłużenie sektora finansów publicznych po konsolidacji) na koniec II kwartału 2015 r. wyniósł 858.151,6 mln zł*, co oznaczało: - wzrost o 9.968,2 mln zł (+1,2%) w II kwartale 2015 r., - wzrost o 31.379,9 mln zł (+3,8%) w stosunku do końca 2014 r.
A teraz
Z naszej przedwyborczej analizy jasno wynika, że liderem pod względem nominalnych liczb jest rząd PiS. W 2023 r. dług publiczny ma wynosić bowiem niemal 1,7 bln zł, a więc aż ok. 770 mld zł więcej niż osiem lat wcześniej


Chrzanisz totalne głupoty tu masz oficjalne dane i 2 wykresy:
1. Dług w latach
2. Dług Polski w odniesieniu do innych krajów
https://twitter.com/JanSpiewak/status/1715967451270193573/photo/1

Dług za czasów PiS JEST niższy niż za PO to jest NIEPODWAŻALNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Troll władzy która (brawo obywatele) kłamała
Cytować
-5 #30 Sata 2023-11-15 20:24
Mam pytanie,kiedy trole znikną i będzie wolność???????? ???
Cytować
+1 #31 Ala 2023-11-16 08:33
Cytuję Sata:
Mam pytanie,kiedy trole znikną i będzie wolność???????????

Nikt ci wolności nie zabrał po co znowu kłamiesz ?!
Masz dzieciaku jakiś problem że nie potrafisz wykresów czytać ???
Cytować
-2 #32 Aleks 2023-11-16 10:44
Skąd w PiS jeszcze tyle kradzionych nam obywatelom pieniędzy , aby nadal opłacać m.innymi tutaj swoich trolii?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.