Zakończyły się prace przy budowie chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 1757K Wieprz – Nidek – Wit
Bezpieczniej w Nidku. Przy drodze powiatowej wybudowano chodnik

Zakończyły się prace przy budowie chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 1757K Wieprz – Nidek – Witkowice. W Nidku ze wsparciem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg powstało blisko 900 metrów nowego traktu. To kontynuacja prac z ubiegłego roku.

Od objęcia funkcji starosty w 2018 roku zawsze podkreślałem jedno - modernizacja dróg i budowa chodników będzie jednym z głównych priorytetów zarządu, którym kieruję. I tak się dzieje. Doskonale widać to także w Nidku. W tej kadencji m.in. gruntowanie przebudowaliśmy tzw. Białą Drogę, a przy tym trakcie wiodącym do Witkowic powstał nowy, szeroki chodnik – podkreślał w poniedziałek (13.11) podczas odbioru końcowego inwestycji starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.

Nowy chodnik znajduje się po prawej stronie drogi. Jego szerokość wynosi dwa metry. Prace wykonała firma „BRUK-SPEC” Mateusz Gancarczyk ze Śleszowic.

Inwestycja została sfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie blisko 764 tysięcy złotych, budżetu powiatu wadowickiego (około 87,5 tysiąca złotych) oraz budżetu gminy Wieprz (ponad 685 tysięcy złotych).

 

 

(materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.