Wkrótce otwarcie dwupoziomowego parkingu i wyremontowanego dworca autobusowego na ulicy Piłsudskiego w
Tak prezentuje się nowy dworzec autobusowy w Wadowicach nocą

Wkrótce otwarcie dwupoziomowego parkingu i wyremontowanego dworca autobusowego na ulicy Piłsudskiego w Wadowicach. Wszystko jest już tutaj w końcu gotowe. Zobaczcie jak prezentuje się nocą!

Remont i przebudowa dworca autobusowego przy ulicy Piłsudskiego w Wadowicach trwała prawie dwa lata. Wybudowano tutaj nowy dwukondygnacyjny oszklony budynek, który będzie stanowił zaplecze dworca a także dwupoziomowy parking: na dole dla autobusów i rowerów, a na górze dla samochodów (mający 70 miejsc) i  zatoki parkingowej Kiss&Ride. Parkowanie ma tutaj być darmowe. Remontowany dworzec został ogrodzony i wyłączony z ruchu, tymczasowy został przeniesiony   na pobliską ulicę Fabryczną.

Wybudowano  też mini rondo na którym pojazdy będą zawracać a także dojazd do nowej siedziby wadowickiej policji i nowe stanowiska  dla autobusów i busów. Wyasfaltowano całość, postawiono ławki i zieleń, namalowano oznakowanie, zainstalowano stojaki dla rowerów jak i stację ich naprawy. Na elewacji zainstalowano też spory herb miasta, napis PARKUJ I JEDŹ oraz tablicę informującą o wolnych miejscach parkingowych. Wszystko w zasadzie jest gotowe od wielu tygodni.

Niestety mimo zapowiedzi, inwestycja nie została oddana z końcem 2022 roku. Jak tłumaczył się wtedy burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, na przeszkodzie stanęła zarówno pogoda jak i biurokracja. Stąd Urząd Miejski w Wadowicach przedłużył wykonawcy termin zakończenia prac do czerwca tego roku. I tego terminu nie udało się dotrzymać, mówiło się za to, że wraz z nowym rokiem szkolnym w końcu się uda.

Tak również się nie stało. Z końcem sierpnia magistrat poinformował nas, że od dłuższego czasu trwają tutaj prace odbiorcze a na przeszkodzie stanął Tauron i dostarczenie prądu. Na swoim Facebooku burmistrz Bartosz Kaliński poinformował wtedy , że dworzec zostanie uruchomiony dopiero za kilka tygodni.

Kilka tygodni już minęło, cały obiekt był oświetlany w nocy i pasażerowie coraz bardziej niecierpliwią się nieoddaną do użytku inwestycją.  Niedawno Urząd Miejski w Wadowicach poinformował nas, że obecnie z kolei trwa oznakowanie całego obiektu oraz wyposażanie budynku dworca (m.in. poczekalni dla podróżnych, biura dyspozytora). Te prace także się już zakończyły, zaś z terenu zniknęły już ogrodzenia i siatki. Według naszych informacji, busy i autobusy będą mogły korzystać z nowego dworca od czwartku (16.11).

Tymczasem nowy obiekt dosyć krytycznie ocenili mieszkańcy, między innymi w komentarzach na naszym Facebooku czy przy okazji artykułów. Wielu z nich ze zdziwieniem dowiedziało się, że betonowe wykończenie to ostateczny kształt obiektu. Spodziewali się chociaż pomalowania na jakiś kolor, co ma miejsce przy innych dworcowych budynkach w kraju. Wadowicki magistrat wziął sobie do serca krytykę: betonowy obiekt czeka jeszcze jedna budowlana modyfikacja. Z trzech stron pokryje go elewacja ze specjalnych płyt, coś w rodzaju sidingu. Ma to być zrealizowane jeszcze w tym roku. Pasażerowie mają nadzieję, że to nie opóźni jeszcze bardziej oddania dworca do użytku...

Zobaczcie jak prezentuje się nowy dworzec autobusowy w Wadowicach nocą:

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Ametyst 2023-11-13 15:42
Brawo odchodzący za niedługo nierząd PiS,Kaliński to ich odpowiednik w naszych Wadowicach-tylk o rok opóźnienia w oddaniu dworca! Gdzie kary za niedotrzymanie terminu budowy? O problemach pasażerów już nawet nie wspominam...
+5 #2 Ivan 2023-11-13 15:49
Zdjęcia robione nocą wychodzą najlepiej, nie widać nie pomalowanego z zewnątrz dworca :D
+6 #3 little k 2023-11-13 15:58
czego w Wadowicach nie skrytykowali...
0 #4 Ewa 2023-11-14 05:55
Super
-2 #5 Wojciech S. bo rodo 2023-11-14 19:39
Spańały ogułem całe te.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.