Jesień i zima to ciężki okres dla osób bez dachu nad głową. W Andrychowie mogą oni skorzystać z n
Jesień i zima to ciężki okres dla bezdomnych. W Andrychowie mogą skorzystać z noclegowni

Jesień i zima to ciężki okres dla osób bez dachu nad głową. W Andrychowie mogą oni skorzystać z noclegowni, która mieści się w budynku przy ulicy Batorego 52.

Zima to szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych. Czasem wystarczy ludzka życzliwość, dach nad głową lub ciepły posiłek, aby uratować komuś życie. Osoby bezdomne i potrzebujące mają możliwość zapewnienia sobie schronienia w noclegowni dla osób bezdomnych w Andrychowie mieszczącej się na ulicy Batorego 52. Schronienie może tutaj uzyskać 12 osób bez dachu nad głową.

Noclegownia czynna jest przez siedem dni w tygodniu, w okresie od 1 października do 31 marca, w godzinach od 18:00 do 8:00.  Kontakt do noclegowni pod numerem telefonu  666 189 652.

Mieszkańcy gminy Andrychów mogą zgłaszać informacje o osobach potrzebujących pomocy w siedzibie Ośrodka przy ulicy  Starowiejskiej 22b lub pod numerem telefonu  33 875 33 00 lub 531 094 775 w godzinach pracy ośrodka.

W sytuacjach kryzysowych osoby lub rodziny mogą uzyskać pomoc specjalistyczną  tj. wsparcie psychologiczne, pedagogiczne, terapeutyczne oraz prawne.

Warto wiedzieć, że również w Wadowicach zostanie uruchomiona wkrótce ogrzewalnia. Gmina remontuje pomieszczenie w  starym nieużytkowanym budynku przy ulicy Mickiewicza 26 (okolice siedziby Starostwa Powiatowego w Wadowicach), który przejęła. Ma to być miejsce właśnie dla osób bez dachu nad głową, którzy w zimie czy podczas zimniejszych, deszczowych dni nie mają się gdzie podziać i będą mogli tam zaspokoić podstawowe potrzeby.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Z wieprza 2023-11-10 20:34
Szkoda że zdjęcie pokazuje dom obok a nie ten o którym piszecie.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.