Urzędy gmin w powiecie wadowickim robią sobie wolne za 11 listopada. Warto pamiętać, żeby nie odbić
Urzędy robią sobie wolne za 11 listopada

Urzędy gmin w powiecie wadowickim robią sobie wolne za 11 listopada. Warto pamiętać, żeby nie odbić się od zamkniętych drzwi...

W sobotę (11.11) obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe,  ustanowione dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Ustanowione je w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989. Jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Mimo, że wypada w sobotę, dniu w którym urzędnicy i tak mają wolne, to prawo przewiduje, że jeśli takie święto państwowe przypada w dniu wolnym od pracy, pracodawca musi wyznaczyć inny dzień w tygodniu, którym pracownicy mogą wykorzystać przysługujące im wolne.

Urząd Miejski w Wadowicach poinformował, że będzie nieczynny 13 listopada.  Podobnie zrobiły też inne urzędy gmin w powiecie wadowickim, np. magistrat w Andrychowie dzień wolny będzie miał 10 listopada.

Warto więc przed udaniem do urzędu rzucić okiem na oficjalne strony gmin aby nie odbić się od zamkniętych drzwi...

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Pisanty 2023-11-13 09:45
Czemu nie mogli dostać 1dzien wolnego jak każdy inny i wybrać sobie go kiedy chcą tylko zamknięty cały urząd
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.