Zakończyła się trwająca ponad rok rozbudowa o dwie kondygnacje wadowickiego szpitala. Jeszcze w tym r
Zakończyła się rozbudowa szpitala. Wkrótce oficjalne otwarcie dwóch nowych pięter

Zakończyła się trwająca ponad rok rozbudowa o dwie kondygnacje wadowickiego szpitala. Jeszcze w tym roku ma odbyć się oficjalne otwarcie przeniesionych tutaj oddziałów.

Kilkanaście miesięcy trwała  rozbudowa wadowickiego szpitala. Prace wykonywała firma Warbud S.A. wyłoniona w przetargu i polegały one   na nadbudowie dwóch kondygnacji istniejącego Pawilonu E lecznicy raz z niezbędnym wyposażeniem, celem przeniesienia dwóch Oddziałów Chorób Wewnętrznych na najwyższe piętro pawilonu E oraz celem uruchomienia Ośrodka Szybkiej Diagnostyki i Terapii Krótkoterminowej, w tym konsolidacja pracowni diagnostycznych (obecnie rozmieszczonych w różnych częściach jednostki) i Oddział Chirurgii I Dnia z dwoma salami operacyjnymi. Powierzchnia dla dwóch nowych kondygnacji to  2 464,54 m2.

Tak wyglądała rozbudowa pawilonu:

 

Prace już się zakończyły, dobudowane kondygnacje są już po odbiorach a oficjalne otwarcie przeniesionych oddziałów ma odbyć się jeszcze w tym roku, w listopadzie. Koszt całej inwestycji to ponad 40 milionów złotych pochodzących z budżetu powiatu, dotacji Urzędu Marszałkowskiego, rządowej i pozostałych gmin  powiatu wadowickiego.

Jak zapewnia dyrekcja placówki, wszystko to ma przyczynić się do uporządkowania funkcji szpitala poprzez racjonalne rozmieszczenie oddziałów w ramach zasobów infrastrukturalnych oraz pozwolić na podniesienie jakości udzielanych świadczeń dzięki, dostępowi do niezbędnej, nowoczesnej aparatury medycznej.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 ba-123 2023-11-09 09:59
Reorganizacja spowodowała, że mój Ojciec był bliski śmierci. O jednym z "udoskonaleń" można przeczytać w najnowszej interpelacji Pana Jacka Jończyka (radny powiatowy). Ale to część niestety zrealizowanych pomysłów organizacyjnych dyrekcji. Mam nadzieję, że radni tematu nie odpuszczą, bo "wynalazki" dyrekcji wołają o pomstę do niebios!
Cytować
+10 #2 oli 2023-11-09 12:16
Trudno nie przyznać racji powyższym postom. Zgadza się co do joty.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.