Zakończył się montaż dedykowanych oświetleń przejść dla pieszych przy drodze krajowej nr 52 w Kal
Niebezpieczne przejścia dla pieszych przy krajówce w Kalwarii doświetlone

Zakończył się montaż dedykowanych oświetleń przejść dla pieszych przy drodze krajowej nr 52 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Będzie bezpieczniej?

Gmina Kalwaria Zebrzydowska  we współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA)  zakończyła realizację zadania mającego na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych w Kalwarii Zebrzydowskiej, usytuowanych wzdłuż drogi krajowej nr 52. Zamontowano tutaj dedykowane oświetlenia przejść dla pieszych.

Kalwaryjskie przejścia dla pieszych to miejsca, w których występowały zwiększone zagrożenia, zwłaszcza w okresach o zmniejszonej widoczności takie jak jesień/zima czy wieczory i nocne godziny.

Zadanie obejmowało montaż dedykowanych oświetleń przejść dla pieszych w strategicznie ważnych punktach miasta. Nowe oświetlenie jest nie tylko energooszczędne, ale także dostosowane do specyficznych potrzeb tego rodzaju infrastruktury. Poprawia ono widoczność pieszych na przejściach, co przyczynia się do znacznego zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Koszty realizacji tego zadania w wysokości to 434 959 tysięcy złotych,  w całości poniesione przez GDDKiA.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.