Radny powiatowy i niedawny kandydat na posła Koalicji Obywatelskiej chce aby Starostwo Powiatowe w Wadow
Radny chce, aby powiat dopłacał do biletów uczniom

Radny powiatowy i niedawny kandydat na posła Koalicji Obywatelskiej chce aby Starostwo Powiatowe w Wadowicach, wzorem chrzanowskiego, dofinansowało uczniom dojazd do szkół w postaci dopłat do biletów miesięcznych.

Sporo uczniów szkół średnich w naszym regionie dojeżdzą do szkoły komunikacją publiczną. W skali roku nie są to małe pieniądze. Wadowiczanin, radny powiatowy i niedawny kandydat do Sejmu z Koalicji Obywatelskiej  Sebastian Mlak chciałby, aby powiat pomógł rodzicom i młodzieży w wydatkach na dojazd do szkoły. Stąd jego apel do władz samorządowych powiatu, które są organem prowadzącym szkoły średnie na terenie powiatu wadowickiego.

W dniu dzisiejszym wystąpiłem do starosty z prośbą o wprowadzenie na przykładzie powiatu chrzanowskiego Powiatowego Program Wyrównywania Szans Edukacyjnych dla młodzieży uczęszczającej do szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wadowicki – poinformował mac w czwartek (2.11) Sebastian Mlak.

Taki program funkcjonuje już od 8 lat na terenie powiatu chrzanowskiego i zakłada tam dofinansowanie dla uczniów biletów miesięcznych za przejazd z miejsca zamieszkania do szkoły. Refundacja przysługuje uczniom, którzy za bilet miesięczny do szkoły środkami komunikacji publicznej płacą ponad 70 złotych. Wysokość refundacji, to kwota stanowiąca nadwyżkę od 70 złotych za zakupiony bilet miesięczny, za każdy miesiąc, w którym uczeń uczęszcza do szkoły. Mlak proponuje, aby na terenie powiatu wadowickiego refundacja przysługiwała na bilety powyżej 60 złotych.

Jak wam się podoba taki pomysł?

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+12 #1 Wadowiczanin 2023-11-02 15:50
Sowa kazali to zaczyna kampanie wyborczą do samorządu jak rudy pustostan rozdając nie swoje. Obserwując elektorat Bełchatowa,Elbl ąga, Świnoujścia,Lub elszczyzny gdzie pis zrobił wszystko żeby nie zostali ludzmi 3 gatunku a oni wybrali Pustostany z pustym sercem to myśli że tak się robi kampanie, i się mu wcale nie dziwie.Chłopak poczuł swoją chwilę.
Cytować
+8 #2 Olimp 2023-11-02 17:27
500+ 300+ wyprawki i jeszcze mają z naszej kieszeni dopłacać.
Panie Sebastianie mniej populizmów które zawsze zarzucaliście konkurencji.
Cytować
-2 #3 Jordan 2023-11-02 19:00
Jeb*ć biede
Cytować
+6 #4 ZEMEK 2023-11-02 21:36
K... o co jeszcze?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.