Nie ma chętnych na kupno starej kamienicy przy ulicy Słowackiego w Wadowicach. Mimo, że mocno zniszczo
Nikt nie chce kupić gminnej kamienicy w centrum miasta

Nie ma chętnych na kupno starej kamienicy przy ulicy Słowackiego w Wadowicach. Mimo, że mocno zniszczona, nadal robi wrażenie i ma potencjał. Gmina wystawiła ją na sprzedaż.

Ta zabytkowa kamienica przy ulicy Słowackiego w Wadowicach od lat stoi odpuszczona. W budynku znajdującym się w okolicach nieistniejącego już szpitala kiedyś znajdowały się mieszkania socjalne.

Kamienica stoi na 14 arowej działce i ma dwie naziemne kondygnacje użytkowe, a także piwnicę i strych. Obecnie podzielony jest na sześć lokali mieszkalnych, w sumie 355 m2. teren jest atrakcyjny: to centrum miasta, w pobliży znajduje się kilka parkingów, szkoły czy szpital.

Teraz ten mający swój urok budynek, od lat nieremontowany, został wystawiony na sprzedaż przez jego właściciela, czyli gminę Wadowice. Licytacja miała odbyć się w środę (25.10) o godzinie 11:00 w Urzędzie Miejskim w Wadowicach.  Cenę wywoławczą  ustalono na 1,2 miliona złotych netto.

Jak się okazuje, nikt nie jest zainteresowany kupnem: nikt nie wpłacił do 10 października wadium w wysokości 240 tysięcy złotych. Licytację więc odwołano.

Na razie więc los kamienicy nie rysuje się w kolorowych barwach. Być może zostanie ona wystawiona na sprzedaż przez miasto w niższej cenie.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Arkadiusz 2023-10-25 19:54
Bo bida tak się żyje za rządu Pis
Cytować
0 #2 Sata 2023-10-25 20:22
Może król cyganów kupi?
Cytować
-3 #3 Arek 2023-10-25 23:20
Jaki debil ustawił wadium na ćwierć bańki ?...
Cytować
+3 #4 NJE 2023-10-26 10:28
Cytuję Arek:
Jaki debil ustawił wadium na ćwierć bańki ?...


Znasz prawi czy nie? Bo widzę że nie.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.