Po kilku miesiącach intensywnych prac remontowych ulica Górska w Wieprzu, jeden z głównych ciągów k
Ulica Górska w Wieprzu oddana do użytku

Po kilku miesiącach intensywnych prac remontowych ulica Górska w Wieprzu, jeden z głównych ciągów komunikacyjnych w tej okolicy, została oddana do użytku.

Na początku października tego roku zakończone zostały prace związane z położeniem nowej nawierzchni na ulicy Górskiej w Wieprzu. Wykonanie nakładki asfaltowej na długości 3,4 kilometra, oczyszczenie rowów przydrożnych, remont poboczy oraz montaż nowego oznakowania, wykonane zostało w bardzo szybkim tempie. Prace rozpoczęły się bowiem pod koniec sierpnia, a początkiem października Wykonawca złożył już zawiadomienie o gotowości do przeprowadzenia odbioru.  

Ulica Górska stanowi jeden z głównych ciągów komunikacyjnych na terenie sołectwa Wieprz. Liczne spękania jezdni, jej naprawa związana z budową sieci kanalizacji sanitarnej, stały się podstawa do ubiegania się o dodatkowe środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przyznane wsparcie dało zielone światło do realizacji zadania. W lipcu podpisana została umowa dofinansowania, która zagwarantowała wsparcie dotacją w kwocie 1,9 miliona złotych. Pozostały wkład finansowy w wysokości 1,33 miliona pochodził z budżetu gminy Wieprz.

Tak się to wszystko prezentuje:

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.