W cztery kolejne soboty kierowcy na wybranych stacjach diagnostycznych sprawdzą światła w swoich pojaz
Przez cztery soboty kierowcy bezpłatnie sprawdzą światła w swoich samochodach

W cztery kolejne soboty kierowcy na wybranych stacjach diagnostycznych sprawdzą światła w swoich pojazdach. Wszystko to w ramach akcji "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo".

Od czwartku (19.10)  policjanci będą prowadzić kampanię  „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Działania potrwają do 15 grudnia.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem ich wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła. Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego w ramach prowadzonej kampanii „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo” odbędą się „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu.

Jak informuje nas policja, na terenie powiatu wadowickiego w kampanię włączyły się następujące stacje diagnostyczne:

  1.  Wadowicka Usługowa Spółdzielnia Pracy, ul. Kochanowskiego 3, 34-100 Wadowice, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 338 233 774, 7:00-13:00
  2.  „HUT-BUR” Spółka Jawna Agata, Krzysztof i Jakub Hutyra, ul. Beskidzka 12B, 34-120 Andrychów, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  tel. 338 704 561, 9:00-13:00
  3.  Zakład Techniki Motoryzacyjnej Szczepan Czajka, ul. Krakowska 65, 34-144 Izdebnik, tel. 338 763 152, 8:00-14:00
  4.  Stacja Kontroli Pojazdów FUH. JAMAR, ul. Krakowska 26, 34-116 Spytkowice, tel. 334 742 892, 8:00-14:00

Każdy kierowca na w/w stacjach może bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swojego samochodu w soboty: 21 i 28 października, 18 listopada  oraz 9 grudnia.

Pamiętajmy, że  sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pojazdu pozwalają kierującemu wcześniej dostrzec pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem, a także inną przeszkodę znajdująca się na drodze. Jeśli oświetlenie jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.