Trwa remont w budynku przy ulicy Mickiewicza w Wadowicach.  Powstaje tutaj ogrzewalnia: miejsce dla osó
Trwają prace przy wadowickiej ogrzewalni. Bezdomni skorzystają z niej jeszcze tej zimy

Trwa remont w budynku przy ulicy Mickiewicza w Wadowicach.  Powstaje tutaj ogrzewalnia: miejsce dla osób z trudną sytuacją życiową, bez dachu nad głową. Będą z niej mogli skorzystać jeszcze tej zimy.

Jesień oraz zima i ujemne temperatury to czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych. Osoby, które  nie mają się gdzie podziać, nie zważają na to, że dużo pustostanów przeznaczonych jest do likwidacji i przebywanie w nich zagraża ich życiu i zdrowiu ze względu na stan techniczny, często wykorzystuję takie miejsca do schronienia.  Wielu z  nich stawia także  prowizoryczne szałasy i zadaszenia na zewnątrz. W samych Wadowicach takich osób jest kilkanaście.

Gmina Wadowice dostrzegła problem i zaplanowała  w starym nieużytkowanym budynku przy ulicy Mickiewicza 26 (okolice siedziby Starostwa Powiatowego w Wadowicach), który przejęła, uruchomić ogrzewalnie. Ma to być miejsce właśnie dla osób bez dachu nad głową, którzy w zimie czy podczas zimniejszych, deszczowych dni nie mają się gdzie podziać i będą mogli tam zaspokoić podstawowe potrzeby.

Miasto niedawno rozstrzygnęło przetarg na remont nieużytkowanego od dawna budynku i jego pomieszczeń. Trwają tutaj prace remontowe: trzeba odświeżyć sufity, tynki, ściany, posadzki, wyremontować stolarkę, rozebrać część ścian i zamontować nowe działowe. W planie jest też przebudowa instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, oświetleniowej i montaż instalacji monitoringu wizyjnego a także podjazd dla osób z niepełnosprawnościami i remont rozlatujących się schodów na zewnątrz. Ogrzewalnia ma być podpięta do miejskiej sieci ciepłowniczej.

 

Prace kosztujące prawie 390 tysięcy złotych mają zakończyć się 26 listopada. Z ogrzewalni osoby bez dachu nad głową będą mogły korzystać tej zimy.

(MG)
(zdjęcia: Facebook Bartosz Kaliński)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+9 #1 Wadowiczanka 2023-10-18 11:11
No w końcu ktoś pomyslał. Bo Wadowicach jest bezdomnych
Cytować
+4 #2 Przykre. 2023-10-18 17:50
Brawo.
Cytować
+1 #3 M. 2023-10-18 19:50
Czy obiekt będzie dostępny dla ludzi na wózkach inwalidzkich?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.