W Andrychowie trwa budowa drugiej w powiecie wadowickim restauracji KFC. Prace idą błyskawicznie, budyn
KFC w Andrychowie prawie gotowe. Sieć szuka tutaj pracowników

W Andrychowie trwa budowa drugiej w powiecie wadowickim restauracji KFC. Prace idą błyskawicznie, budynek jest już gotowy, sieć szuka pracowników do pracy w tym miejscu.

Pod koniec maja rozpoczęła się rozbiórka pasażu handlowego przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie. Spółka do której należy teren, w miejscu wyburzonej hali zaplanowała dwa budynki. W pierwszym powstanie niewielkie centrum handlowe "Andrychovia", w którym mają działać trzy sklepy: Pepco, RTV Euro AGD oraz drogeria DM.

Budowa pierwszego jeszcze się nie rozpoczęła, za to błyskawicznie idzie budowa drugiego, w którym zaplanowano działalność gastronomiczną, a konkretnie restaurację KFC. Obiekt jest już praktycznie gotowy, trwa układanie kostki wokół niego. Inwestor, spółka T-L 2 INVEST z Krakowa, nie podał jeszcze konkretnego terminu otwarcia, ale w sieci pojawiły się ogłoszenia  pracy w tym miejscu, więc będzie to pewnie jeszcze w tym roku.

 

Będzie to druga w powiecie wadowickim restauracja tej sieci fastfood (pierwsza działa w Wadowicach)

Tak to ma docelowo wyglądać (wizualizacje ML Capital Group):

 

 

Przypomnijmy, że sześć lat temu, w lutym 2017 roku  z pasażu handlowego nagle zostali wyproszeni wszyscy klienci. Właściciele sklepów zostali poinformowani o tym, aby zabrali najpotrzebniejsze rzeczy i opuścili obiekt. Zamknięto główne drzwi na których pojawiła się informacja "Pasaż nieczynny do odwołania". Wywołało to wśród mieszkańców Andrychowa jak i wśród kupców spore poruszenie. W oficjalnym komunikacie poinformowano wtedy,  że zamknięcie budynku ma związek z problemami technicznymi na dachu: osłabieniu jego konstrukcji, która mogła zagrażać bezpieczeństwu osób przebywającym wewnątrz.

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Wadowicach wydał decyzję o zakazie użytkowania budynku, jednak ówczesny właściciel nie zdecydował się na prace naprawcze. W 2018 nieruchomość sprzedano, ale aż do 2023 roku nic tutaj konkretnego się nie działo.

Andrychowski pasaż był jednym z najstarszych i najpopularniejszych tego typu miejsc w mieście nad Wieprzówką. Swoje punkty miały tu duże sieci m.in. Media Expert, Komfort, Pepco czy Orange. Pracowało tutaj ponad 70 osób, które nagle zostali pozbawieni pracy.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 M. 2023-10-12 15:12
Czy obiekt jest dostosowany dla ludzi na wózkach inwalidzkich?
Cytować
0 #2 Zzzzzz 2023-10-12 16:19
To ma być to rzarcie z insektami??
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.