W Dąbrówce (gmina Stryszów) przy Jeziorze Mucharskim trwają końcowe prace od dawna zapowiadanego, no
Nowy przystanek kolejowy przy Jeziorze Mucharskim prawie gotowy

W Dąbrówce (gmina Stryszów) przy Jeziorze Mucharskim trwają końcowe prace od dawna zapowiadanego, nowego przystanku kolejowego. Według planów, mają  zakończyć się  jeszcze w tym roku.

W ubiegłym roku ogłoszono  i rozstrzygnięto przetarg na budowę nowego przystanku nad Jeziorem Mucharskim. w Dąbrówce (gmina Stryszów) w okolicy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka. Prace rozpoczęły się w połowie marca tego roku i poszło bardzo sprawnie. Powstał tutaj nowoczesny peron, wiaty, ławki oraz tablice informacyjne. Wszystko to przystosowane do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

 

 

 

Budowa nowego przystanku ma zakończyć się jeszcze w tym roku, a PKP PLK S.A. najprawdopodobniej uruchomi go podczas grudniowej korekty rozkłady jazdy pociągów.

Kolej nadrabia w ten sposób braki, bo w grudniu 2013 roku uroczyście oddała do użytku nowy, blisko 10 kilometrowy fragment linii kolejowej nr 97 między Stryszowem a Zembrzycami. Kilka miesięcy trwały prace związane z przełożeniem linii kolejowej nr 97 Kraków - Zakopane na tym odcinku. Stary fragment linii został w całości rozebrany. Nowy odcinek przebiega malowniczo wzdłuż wschodniego brzegu Jeziora Mucharskiego po czteroprzęsłowym moście w Dąbrówce (234 metrów długości) oraz po siedmioprzęsłowym (400 metrów długości) w Zembrzycach.

Trasa ta jest bardzo malownicza, pociągi pędzą tutaj brzegiem jeziora i można je podziwiać w pełnej krasie. Niestety wiele osób zastanawiało się, czemu kolej nie utworzyła tutaj przystanku Skawce w miejsce rozebranej w Skawcach stacji. Nikt nie pomyślał o osobach, które chciałyby dotrzeć nad jezioro koleją. Najbliższe przystanki, gdzie mogłyby one wysiąść to oddalone sporo od tafli Stryszów i Zembrzyce. Teraz się to zmieni.

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: Patryk Knapczyk)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 Mieszkaniec 2023-10-12 12:57
Jakoś za czasów obecnego rządu wszystko się da ogarnąć, a gdy rządziło PO to o takich inwestycjach to ludzie mogli tylko marzyć...powied źcie mi kto normalny chce jeszcze na opozycje głosować w nadchodzących wyborach.

Wymieńcie proszę co Tusk z ekipą za 8 lat rządów zrobili w naszej gminie ?

Tymczasem PiS:
- rozbudowa szpitala + wyposażenie
- nowe centrum dla karetek koło ekonomika
- nowa Policja
- nowa straż w realizacji
- setki km nowego asfaltu
- rozbudowa wodociągów
- rozbudowa transportu: PKS,PKP, Busy
- renowacje szkół i ich wyposażenie
- budowa nowych ulic
- budowa nowych obiektów sportowych oraz renowacja starych
Cytować
+2 #2 @ 2023-10-12 17:38
Cytuję Mieszkaniec:
Jakoś za czasów obecnego rządu wszystko się da ogarnąć, a gdy rządziło PO to o takich inwestycjach to ludzie mogli tylko marzyć...powiedźcie mi kto normalny chce jeszcze na opozycje głosować w nadchodzących wyborach.

Wymieńcie proszę co Tusk z ekipą za 8 lat rządów zrobili w naszej gminie ?

Tymczasem PiS:
- rozbudowa szpitala + wyposażenie
- nowe centrum dla karetek koło ekonomika
- nowa Policja
- nowa straż w realizacji
- setki km nowego asfaltu
- rozbudowa wodociągów
- rozbudowa transportu: PKS,PKP, Busy
- renowacje szkół i ich wyposażenie
- budowa nowych ulic
- budowa nowych obiektów sportowych oraz renowacja starych

sprzedaz wiz
Cytować
-2 #3 Xd 2023-10-12 20:10
Cytuję @:
Cytuję Mieszkaniec:
Jakoś za czasów obecnego rządu wszystko się da ogarnąć, a gdy rządziło PO to o takich inwestycjach to ludzie mogli tylko marzyć...powiedźcie mi kto normalny chce jeszcze na opozycje głosować w nadchodzących wyborach.

Wymieńcie proszę co Tusk z ekipą za 8 lat rządów zrobili w naszej gminie ?

Tymczasem PiS:
- rozbudowa szpitala + wyposażenie
- nowe centrum dla karetek koło ekonomika
- nowa Policja
- nowa straż w realizacji
- setki km nowego asfaltu
- rozbudowa wodociągów
- rozbudowa transportu: PKS,PKP, Busy
- renowacje szkół i ich wyposażenie
- budowa nowych ulic
- budowa nowych obiektów sportowych oraz renowacja starych

sprzedaz wiz

Byłem w Egipcie i też płaciłem za wizę 30 dolarów. Łyso?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.