Taka ciekawostka: niektóre z tablic świetlnych na przystankach w gminie Wadowice już się świecą i p
Niektóre tablice na przystankach już świecą

Taka ciekawostka: niektóre z tablic świetlnych na przystankach w gminie Wadowice już się świecą i pokazują godziny odjazdów gminnych busów. Póki co jednak lepiej się nimi nie sugerować...

Niedawno na przystankach w gminie Wadowice zainstalowano tablice elektroniczne, które będą  informować o kierunku i godzinach odjazdu wadowickich busów, które kursują na sześciu liniach na terenie  gminy.

Taka ciekawostka: część z nich już działa i pokazuje nie tylko  czas ale także najbliższe kursy. Tak jest np. na niektórych tablicach na Alei Wolności, Lwowskiej i na Zegadłowicza. Póki co jednak lepiej się nimi nie sugerować, bo pokazują złą godzinę a także trochę abstrakcyjne godziny odjazdów: cały system jeszcze nie jest w pełni uruchomiony i poprawnie działający.
 
Miasto zainstalowało także na trzech parkingach  - przy Starej Rzeźni (ulica Sienkiewicza) oraz przy dworcu kolejowym i autobusowym na ulicy Piłsudskiego tablice, na których podawana będzie na bieżąco liczba wolnych miejsc parkingowych.  W tym celu przy każdym wjeździe zainstalowano też specjalne czujniki, które będą „wyłapywać” samochody wjeżdżające i wyjeżdżające z parkingu. Co ważne, takie same tablice zainstalowano też  na trzech drogach wlotowych do Miasta od strony Choczni, Tomic i Kleczy. Dzięki temu kierowcy wjeżdżający do Wadowic będą mogli od razu dowiedzieć się, czy na którymś z wyżej wymienionych   placów są jakieś wolne miejsca. Te tablice również palą się, ale póki co, pokazują błędne dane.

Cały system będzie obsługiwał łącznie 28 tablic – 22 „przystankowe” oraz 6 "parkingowych”.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 Bolo 2023-10-12 20:59
A.w.Babicy świecom?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.