W Wadowicach przy obwodnicy ma powstać tez restauracja McDonald's w ramach projektu parku handlowego Aur
W Aura Park w Wadowicach zaplanowano restaurację McDonald's

W Wadowicach przy obwodnicy ma powstać tez restauracja McDonald's w ramach projektu parku handlowego Aura Park. Otwarcie zaplanowano w połowie 2025 roku.

Jak już informowaliśmy, tereny po byłym zakładzie Bumar pomiędzy ulicami Piłsudskiego, Fabryczną i Legionów zmieniły właściciela. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Zaniedbane i raczej straszący obecnie teren ma zostać w końcu zagospodarowany. Inwestycję w tym miejscu pod nazwą Aura Park Wadowice planuje firma Terg, właściciel sieci Media Expert, Electro i Avans, która niedawno wykupiła działki. Projekt parku handlowego powstaje w Biurze Usług Projektowych Andrzej Spisak z Wadowic. Z kolei za proces komercjalizacji odpowiada Koss Invest. Park handlowy obejmuje powierzchnię blisko 13 tysięcy m2  GLA. w tym wiodący Operator Spożywczy. Zaplanowano sklepy wiodących marek a także kawiarni. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, wszystko ma być gotowe w połowie 2025 roku.

Tak to ma wyglądać (wizualizacja ze strony aurapark.pl):


Już przy poprzednich planach zagospodarowania terenu pojawiła się informacja o tym, że przy obwodnicy ma powstać restauracja McDonald's. Jak się okazuje, również w zaplanowanej przez Terg inwestycji jest miejsce na restaurację typu drive tej sieci. Byłby to drugi w powiecie wadowickim McDonald's, pierwszy uruchomiono w Andrychowie przy parku handlowym BIG.

Tak obecnie wygląda ten teren:

 

(Marcin Guzik)

 

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+10 #1 pisiok 2023-09-24 12:50
smieciowe jedzenie dla pospulstwa jankeski syf
Cytować
+13 #2 Adrian 2023-09-24 13:17
Czwarta, albo piata galeria handlowa dla naszego wyludniającego się miasteczka, po jakiego grzyba! Tyle się słyszy o ekologii, to ściągnijmy jednego z największych śmieciarzy do Wadowic, co 4 dziecko otyłem w kraju ,wybudujmy Maca. Co najlepsze to 1:1 kopia andrychowskiego projektu, tych tzw pułapek na klienta jak to by nazwać łamaną angielszczyzną park & idz kupic jakies g;;;no. Jeszcze raz zapytam po co ??
Cytować
+7 #3 Do MORDERCÓW 2023-09-24 13:58
"– Przeczytałam, że jabłko, które kupujemy w sklepie, trzeba myć średnio… 1,5 minuty, żeby się nadawało do spożycia. To jest przerażające, jak nas trują. Coś, co w Polsce przez lata było symbolem zdrowego jedzenia i w ogóle symbolem Polski, trzeba myć przez 1,5 minuty, żeby dało się to zjeść. I to nie dlatego, że tam jest kurz lub jakiś brud. Dlatego, że tam są substancje konserwujące. Kiedy mnie zdarzy się kupić takie jabłka, to moczę je w misce przez kilka minut, żeby to wszystko się pouwalniało. W ogóle mam już problem z jedzeniem, bo za dużo o nim wiem – mówi prof. Paulina Kramarz z Uniwersytetu Jagiellońskiego w podcaście opartym o książkę "Odwołać katastrofę".
To, jak dziś wytwarzamy żywność, jest prawdziwym szaleństwem. I to niezależnie od perspektywy, z której na to popatrzymy. Jest to szaleństwo zdrowotne, bo produkcja jest oparta o ogromną ilość chemii rolnej i lekarstw – w tym antybiotyków. Jest to szaleństwo, kiedy chodzi o bezpieczeństwo żywnościowe, bo wielkie monokultury oraz fermy przemysłowe są niestabilne i wrażliwe na liczne zagrożenia. Jest to szaleństwo, gdy spojrzeć na środowisko naturalne. Coś, co mogłoby wspierać naturalne ekosystemy, jest ich wielkim zabójcą, który przy okazji niszczy ziemię, lasy i owady, od których wszyscy zależymy. Ale jest to też szaleństwo ekonomiczne, bo wszystko jest ułożone tak, że zwyczajni rolnicy z trudem utrzymują się ponad powierzchnią, a śmietankę z ich ciężkiej pracy spijają największe i najbogatsze korporacje rolne świata. Urządziliśmy sobie to w taki sposób, że jednocześnie trujemy siebie, świat i społeczeństwo.
Jak się buduje taką gospodarkę? Bardzo prosto. Trzeba – tak jak robi to narkotykowy diler – uzależnić od siebie klientów. Dać pierwszą "działkę" i czekać aż przyjdą po kolejne. I dokładnie to wydarzyło się na świecie. – Wykładam syntetyczny nawóz, którzy przy zbyt intensywnym użytkowaniu osłabia glebę i rośliny. Co dzieje się dalej? Mam ogromne problemy z robakami i chwastami. I znowu środki grzybobójcze, chwastobójcze i owadobójcze. Im częściej, tym gorszy stan gleby i większe obciążenie – tłumaczył główny bohater serialu "Rolnictwo na nowo" (Farm Rebellion) Benedikt Bösel.
Szaleństwem są nie tylko ogromne ilości chemii rolnej, które wykorzystuje się w uprawie roślin. Są nim także, może nawet bardziej, ilości antybiotyków i innych leków, które zużywa się w hodowli zwierząt. Ta jest bowiem coraz bardziej oparta na fermach przemysłowych. A te z kolei opierają się na cierpieniu hodowanych zwierząt i – co zresztą ma związek z cierpieniem świń, krów i kurczaków – antybiotykach."
Cytować
+4 #4 nowe plany 2023-09-24 14:06
Od niedzieli czeka nas rewolucja w przepisach. Budujesz? Sprawdź, co się zmieni
Eksperci nie mają wątpliwości. W niedzielę 24 września ruszy największa reforma planowania przestrzennego od lat. Za jej sprawą do stycznia 2026 r. każda gmina ma mieć uchwalony plan ogólny. To będzie e-dokument, który określi, co i gdzie można budować. Tam, gdzie go nie będzie, nie będą wydawane warunki zabudowy. Zmian jest o wiele więcej i dotkną one nie tylko gminy, ale również zwykłego Kowalskiego.

https://www.onet.pl/informacje/businessinsider/rewolucja-w-planowaniu-przestrzennym-sprawdz-co-sie-zmieni/k72lk6e,211f4564
Cytować
-2 #5 Kluczowa Uwaga 2023-09-24 15:46
W innych tego typu obiektach nie mają Maka i tu też nie będzie Maka tylko sieć z kebabem na mój gust to ich mają w partnerach na stronie
Cytować
+9 #6 Ivan 2023-09-24 16:54
"Program zdrowe odżywianie"
Będą tłuste dzieci :D
Hahaha
Cytować
+4 #7 Ivo 2023-09-24 17:13
Cytuję pisiok:
smieciowe jedzenie dla pospulstwa jankeski syf

Napisał ten co kebaby kupuje....
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.