W Andrychowie trwa budowa drugiej w powiecie wadowickim restauracji KFC. Prace idą błyskawicznie, prowa
W Andrychowie budują KFC. Prace trwają nawet w nocy

W Andrychowie trwa budowa drugiej w powiecie wadowickim restauracji KFC. Prace idą błyskawicznie, prowadzone są nawet w nocy!

Pod koniec maja rozpoczęła się rozbiórka pasażu handlowego przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie. Spółka do której należy teren, w miejscu wyburzonej hali zaplanowała dwa budynki. W pierwszym powstanie niewielkie centrum handlowe "Andrychovia", w którym mają działać trzy sklepy: Pepco, RTV Euro AGD oraz drogeria DM.

Budowa pierwszego jeszcze się nie rozpoczęła, za to błyskawicznie idzie budowa drugiego, w którym zaplanowano działalność gastronomiczną, a konkretnie restaurację KFC.

 

Będzie to druga w powiecie wadowickim restauracja tej sieci fastfood (pierwsza działa w Wadowicach). Prace prowadzone są nawet w nocy. Nie podano konkretnego terminu oddania KFC do użytku, ale w tym tempie może to odbyć się jeszcze w tym roku.

Tak to ma docelowo wyglądać (wizualizacje ML Capital Group):

 

 

Przypomnijmy, że sześć lat temu, w lutym 2017 roku  z pasażu handlowego nagle zostali wyproszeni wszyscy klienci. Właściciele sklepów zostali poinformowani o tym, aby zabrali najpotrzebniejsze rzeczy i opuścili obiekt. Zamknięto główne drzwi na których pojawiła się informacja "Pasaż nieczynny do odwołania". Wywołało to wśród mieszkańców Andrychowa jak i wśród kupców spore poruszenie. W oficjalnym komunikacie poinformowano wtedy,  że zamknięcie budynku ma związek z problemami technicznymi na dachu: osłabieniu jego konstrukcji, która mogła zagrażać bezpieczeństwu osób przebywającym wewnątrz.

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Wadowicach wydał decyzję o zakazie użytkowania budynku, jednak ówczesny właściciel nie zdecydował się na prace naprawcze. W 2018 nieruchomość sprzedano, ale aż do 2023 roku nic tutaj konkretnego się nie działo.

Andrychowski pasaż był jednym z najstarszych i najpopularniejszych tego typu miejsc w mieście nad Wieprzówką. Swoje punkty miały tu duże sieci m.in. Media Expert, Komfort, Pepco czy Orange. Pracowało tutaj ponad 70 osób, które nagle zostali pozbawieni pracy.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.