Andrychowska Cukiernia Słodki Zakątek u Jacka kończy działalność. Właściciel Jacek Stuglik poinfo
Znany cukiernik kończy działalność. Z żalem poinformował o swojej decyzji

Andrychowska Cukiernia Słodki Zakątek u Jacka kończy działalność. Właściciel Jacek Stuglik poinformował na Facebooku o tej trudnej dla niego decyzji, nie kryjąc wzruszenia. Prosi o kupowanie swoich produktów, tak aby nie trzeba było ich wyrzucić...

Nie da się ukryć, ostatnie lata kojarzące się głównie m.in. z epidemią koronawirusa, inflacją, "polskim ładem", rosnącymi stopami procentowymi, spadającą wartością złotego i co za tym idzie, gwałtownym wzrostem cen nie są najlepsze do prowadzenia własnego biznesu. Widać to po zatrważającej ilości pustych lokali do wynajęcia, które co rusz można spotkać na naszych ulicach a także, że zamykają się kolejne biznesy. Nic dziwnego, nawet prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, najpopularniejszej w naszym kraju, wiąże się z wielkim wyzwaniem.

Z lokalnego rynku gastronomicznego w ostatnim czasie "zwinęły" się m.in. lubiana restauracja Wenecja, pizzeria  Finezzeitaliane, bar bistro Zielony Talerzyk przy Placu Kościuszki. Przyszedł niestety czas na koniec kolejnego lokalu.

Kiedy tuż przed wyborami parlamentarni uśmiechnięci politycy przecinają kolejne wstęgi chwaląc się rozdysponowaniem naszych wspólnych pieniędzy pobranych z podatków i innych danin,   kolejny przedsiębiorca przeżywa dramat.

W czwartek (21.09) o zamknięciu andrychowskiej Cukierni  Słodki Zakątek u Jacka poinformował we wzruszającej i łapiącej za serce relacji jej właściciel Jacek Stuglik. Kiedyś nauczyciel, dorabiający również jako jako ochroniarz, wystąpił kilka lat temu w programie kulinarnym „Bake Off – Ale Ciacho”. To był niezły start i dzięki temu otworzył on swój wymarzony biznes. Klienci chwalą słodkości i ich wykonanie a sam właściciel chętnie wspiera innych, m.in. zbiórki na dzieci czy dorosłych. Niestety, mimo, że wszystko doskonale śmiga, ciągle rosnące koszty jej prowadzenia sprawiły że podjął taką a nie inną decyzję...

Jestem zmuszony zawiesić działalność. Nie jesteśmy w stanie już unieść kosztów działalności. Próbowaliśmy ratować – powiedział w relacji Jacek Stuglik.

Właściciela dobiły m.in. ostatnie rachunki za prąd. Aby spłacić wszystkie zaległości poważnie myśli on o wyjeździe w celach zarobkowych.

Przyszła sobota będzie ostatnim dniem, w którym lubiana cukiernia będzie działać. Jacek Stuglik prosi o kupowanie produktów aby nie trzeba było ich wyrzucać...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+39 #1 Pedro 2023-09-21 15:25
Stary sprzedaj co masz i uciekaj z tego kraju. Nawet nie mysl o splacie dlugow. Ja bym im jeszcze pokazal srodkowy palec na dowidzenia.
Cytować
-43 #2 As das 2023-09-21 19:51
Co to za chłop beczy i stęka masakra , a gdzie jaja ??
Cytować
+21 #3 g 2023-09-22 07:01
Cytuję As das:
Co to za chłop beczy i stęka masakra , a gdzie jaja ??

to właśnie dobrze o nim świadczy, bo mu zależy, trzymam kciuki Panie Jacku, przykro
Cytować
+19 #4 Art. 2023-09-22 07:39
Cytuję As das:
Co to za chłop beczy i stęka masakra , a gdzie jaja ??


Człowieku, w starciu z tym chłopem byś nie miał szans (pracował kiedyś w ochronie).
A że płacze - rób coś, co kochasz, i zostań z długami, bo rządzą Tobą idioci. Każdego rozłoży.
Cytować
+15 #5 Janek 2023-09-22 09:25
15 pogonimy Kaczyńskiego!!

A ta nawiasem Filipie Kaczynki, Ewo Filipiak - dumni jesteście?
Na to pracujecie?
Cytować
-11 #6 Partner axpo 2023-09-22 12:12
Firmy konkurencyjne dla polskich spółek energetycznych walczą dla polskich przedsiębiorców oferując niższe ceny za prąd. Lecz odzew że strony przedsiębiorców jest znikomy i mimo niskich cen i świetnych umów ludzie wolą zamykać interesy i płacić tysiące złotych dla rządu.
Cytować
-10 #7 Wr 2023-09-22 16:10
Nie wytrzymał konkurencji zwykle prawo rynku
Cytować
-10 #8 Wr 2023-09-22 16:11
Nie wytrzymał konkurencji zwykłe prawo rynku
Cytować
+2 #9 Miras 2023-09-25 18:17
Wy pisowskie szmaty , do czego doprowadziła wasza polityka ?!! Szkoda ze nie można stosować kodeksu karnego z przed wojny bo każdy z tego pieprzonego rzadu kule w łeb by dostał .
Cytować
-3 #10 a fe 2023-09-26 07:49
Po to mamy unię. Jak tu nie dasz rady, narobisz długów, to zawsze możesz wyjechać, by na nie GODNIE zarobić :-)) a poważnie idzie taka recesja, że ja się cieszę. Jak euro uderzy a ceny paliw nas dobiją NIE BĘDZIE JUŻ GDZIE UCIEKAĆ! Wtedy pójdziemy na sejm "pogadać" tak z Kaczorem jak i hitlerkiem Tuskiem.
Cytować
-5 #11 Młody 2023-09-26 15:31
Cytuję Miras:
Wy pisowskie szmaty , do czego doprowadziła wasza polityka ?!! Szkoda ze nie można stosować kodeksu karnego z przed wojny bo każdy z tego pieprzonego rzadu kule w łeb by dostał .

I po co tyle jadu?A potem Patologia Obłąkanych
twierdzi że to PiS podzielił Polaków
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.