Wadowicki szpital organizuje akcję "Zadbaj o Serce" w której regulaminie zaznaczono, że nie mogą w ni
Pracownicy skarżą się na dyrekcję szpitala. Chodzi o akcję "Zadbaj o serce"

Wadowicki szpital organizuje akcję "Zadbaj o Serce" w której regulaminie zaznaczono, że nie mogą w nim brać udziału pracownicy lecznicy. To oburzyło niektórych z nich i uważają, że do dyskryminacja. Co na to dyrekcja placówki?

Jak już informowaliśmy, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach  z okazji Światowego Dnia Serca organizuje w piątek 29 września akcję  profilaktyczną „Zadbaj o Serce”, w ramach której będzie można wykonać badania laboratoryjne takie jak: lipidogram, kwas moczowy, sód oraz potas z 30% rabatem.

Zobacz: Szpital zaprasza na akcję profilaktyczną

Zgodnie z regulaminem w badaniach nie mogą wziąć udziału pracownicy ZZOZ Wadowice. Pozostali uczestnicy wraz z kodem promocyjnym będą mogli zrobić badania taniej. Właśnie to nie podoba się niektórym pracownikom ZZOZ w Wadowicach.

Jako pracownik szpitala w Wadowicach bardzo zainteresował mnie punkt 5 regulaminu który o dziwo szczególnie został zaznaczony pogrubiona czcionką. Możemy w nim wyczytać iż "rabat nie przysługuje pracownikom ZZOZ Wadowice". Jest to o tyle niezrozumiałe, iż jako pracownicy nie mamy żadnych ulg na badania w tutejszym laboratorium! Dodatkowo przez zapis regulaminu w wyżej wymienionej akcji, dyskryminuje się nas jako pracowników i zwykłych obywateli! Dyrekcja ZZOZ Wadowice po raz kolejny pokazuje gdzie ma swoich pracowników i jak ich traktuje – pisze do nas jeden z czytelników, pracownik wadowickiego szpitala

Co na to dyrekcja wadowickiej lecznicy?

"Przede wszystkim należy podkreślić, że to wydarzenie jest jednodniowe – organizowane wyłącznie w dniu 29 września 2023 roku. W związku z tym Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej musi być przygotowany na zwiększoną liczbę osób, która chciałaby zrobić w tym dniu badania. Możliwość uczestnictwa pracowników w tej Akcji mogłaby skutkować znacznym wydłużeniem się kolejki oczekujących do rejestracji na badania i tym samym zniechęcić osoby, które przyjechały do naszej placówki właśnie po to, aby skorzystać z Akcji. Podkreślamy, że jest to nasza pierwsza tego typu pilotażowa Akcja, dzięki której uzyskamy wiarygodne dane analityczne, które zobrazują nam, czy nasze społeczeństwo jest skłonne do wykonywania badań profilaktycznych. Istotne jest dla nas to, jak skuteczne są tego typu działania. Informacje te będą podstawą do kolejnych tego typu działań. Bardzo zależy nam na tym, aby uzyskać rzetelne dane na temat zainteresowania społecznego akcjami profilaktycznymi osób spoza środowiska medycznego. „Zadbaj o Serce” to wydarzenie, które przede wszystkim ma na celu wyedukowanie i zwiększenie ogólnej świadomości ludzi, że należy się badać, a obniżka cenowa ma stanowić jedynie zachętę. Niestety możliwość wzięcia udziału w Akcji pracowników ZZOZ, znacznie zaburzyłaby wiarygodność danych – poinformowała nas dyrektor ZZOZ Wadowice Barbara Bulanowska.

Dyrekcja nie spodziewała się tak negatywnego odbioru ze strony pracowników, bo jak uważa - tego typu praktyki są powszechnie stosowane. We wszelkich organizowanych wydarzeniach, konkursach itp., w których pracownicy organizatora mają lepszy dostęp do informacji i preferencyjną pozycję stosowana jest zasada wykluczania ich z możliwości udziału w wydarzeniu.

Podejmowane przez nas działania profilaktyczne kierowane są do ogółu społeczeństwa, a pracownicy ZZOZ, korzystając z Akcji byliby w uprzywilejowanej pozycji. Aby nie dopuszczać do wątpliwości dotyczących pierwszeństwa pracowników w dostępie do skorzystania z oferty profilaktycznej Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach postanowił zawrzeć zapis wykluczający udział pracowników w Akcji. Nie uważamy, aby takie działania były przejawem dyskryminacji naszych pracowników, ponieważ z uwagi na charakter pracy mają oni lepszy dostęp do informacji o przysługujących bezpłatnych świadczeniach medycznych (...) Niemniej jednak cieszy nas zainteresowanie pracowników Akcjami profilaktycznymi. Nie spodziewaliśmy się takiej reakcji z ich strony, gdyż wcześniej organizowane specjalnie dla nich akcje bezpłatnych szczepień przeciwko grypie (nawet wtedy, gdy były one bardzo drogie) nie cieszyły się zainteresowaniem. Podkreślamy, że aktualnie na bezpłatne szczepienia pracowników przeciwko grypie trwają właśnie zapisy, do których serdecznie zapraszamy. Natomiast jeśli chodzi o Akcję „Zadbaj o Serce” to przykro nam, że osoby, które poczuły się pominięte i urażone, nie zgłosiły się do Działu ds. Komunikacji, Działalności Komercyjnej i Nowych Projektów (wymienionego w regulaminie do kontaktu) i nie wniosły uwag, czy nie zaproponowały zmiany brzemienia tego zapisu. Nie wykluczamy, że w przyszłości zorganizujemy tego rodzaju przedsięwzięcie właśnie z myślą o pracownikach – dodaje Barbara Bulanowska.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+20 #1 Jan 2023-09-19 12:54
Najważniejsze żeby dyrekcja przyznała sobie nagrody.
+1 #2 berek 2023-09-19 20:45
To „wyjaśnienie” Bulanowskiej to jakieś totalne kuriozum…Po pierwsze swoiste wykluczenie-roz umiem jakieś konkursy z nagrodami tam takie wykluczenia można znaleźć ale w akcji , po drugie już widzę pracowników pędzących do Działu ds. Komunikacji, Działalności Komercyjnej i Nowych Projektów (wymienionego w regulaminie do kontaktu) i protestujących… .Poza tym pamiętacie sprawy Mamy Ginekolog, która nieopatrznie pochwaliła się ze przyjmuje znajomych poza kolejka-tu jest to samo pracownicy- „Nie uważamy, aby takie działania były przejawem dyskryminacji naszych pracowników, ponieważ z uwagi na charakter pracy mają oni lepszy dostęp do informacji o przysługujących bezpłatnych świadczeniach medycznych”.A podobno jest równość Zreszta często pacjenci znacznie lepiej wiedza o bezpłatnych badaniach i przysługujących im prawach.A hasło o wiarygodności badan-pracownic y to nad-czy podludzie.To przede wszystkim mieszkańcy powiatu.A takie coś znajduje się w zakładce misja ZZOZ Wadowice: „Misją Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach jest udzielanie pomocy zdrowotnej wszystkim potrzebującym”( wypadałoby dopisać z wyjątkiem osób pracujących w ZOZ Wadowice.)Pisał em kiedys ze nie bez powodu jednym z pierwszych posunięć Bulanowskiej była zmiana nazwy Szpitala gdzie usunięto „Powiatowy” bo za niedługo mieszkańcy nie będą mieli gdzie się leczyć .Ale o tym napisze w stosownym czasie…

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.