Przy zbiegu ulic Nadbrzeżnej i Wojska Polskiego powstaje kolejny w Wadowicach supermarket z parkingiem.
Wkrótce otwarcie nowego marketu w Wadowicach

Przy zbiegu ulic Nadbrzeżnej i Wojska Polskiego powstaje kolejny w Wadowicach supermarket z parkingiem. Tym razem sieci Aldi. Prace mają się już powoli ku końcowi. Kiedy otwarcie?

W sierpniu ubiegłego roku wyburzono trzy wiekowe budynki przy ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach. W jednym z nich ostatnich latach mieścił się sklep z artykułami rolniczymi, w drugim zakład fryzjerski, zaś trzeci od dawna był pustostanem, często wykorzystywany jako schronienie przez bezdomnych. Całość groziła zawaleniem, stąd nadzór budowlany zadecydował o rozbiórce. Teren kupiła spółka deweloperska Bongo Invest.

Wiele osób zastanawiało się, co powstanie na atrakcyjnym terenie przy Choczence u zbiegu ulic Nadbrzeżnej i Wojska Polskiego. Jak się szybko okazało, kolejny w mieście supermarket z parkingiem. Tym razem sieci Aldi.

Prace idą bardzo szybko. Jeszcze w maju była tu pusta ogrodzona działka, obecnie prace zbliżają się ku końcowi. Otwarcie nowego sklepu najprawdopodobniej odbędzie się w październiku. Będzie on czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 22:00. Na otwarcie zaplanowano wiele atrakcji i promocji mark własnych a także degustacje.

Aldi to niemiecka sieć dyskontów spożywczo-przemysłowych, której historia sięga 1914 roku. Przedsiębiorstwo powstało i do dziś jest firmą rodzinną Albrechtów z Essen.  W połowie 2006 roku rozpoczęło działalność w Polsce, jej oddział podlega grupie Aldi Nord. 2022 rok zakończyła liczbą 251 placówek w kraju.  Najbliższy sklep tej sieci znajduje się w Andrychowie.

W Wadowicach znajduje się sporo wielkopowierzchniowych sklepów i wielu mieszkańców zastanawia się nad sensownościa kolejnego. Rekordzistą jest Biedronka, która posiada aż trzy placówki, mamy też dwa sklepy Netto, Lidla, Carrefoura, Stopa i Jana.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+15 #1 Szymon 2023-09-16 14:54
Jak to jest blisko centrum to każdy sklep taki w Wadowicach jest blisko centrum
+6 #2 Mieszkaniec 2023-09-16 19:38
Ja pierniczę w pisowskim mieście kolejny niemiecki market.
+2 #3 jasnowidz 2023-09-16 20:33
Cytuję Mieszkaniec:
Ja pierniczę w pisowskim mieście kolejny niemiecki market.

Bo to jest element zapowiedzianego przez prezesa 1000 lecia program doganiamy Niemcy. Mysle ze po oddaniu do urzytku prezes oglosi ze przegonilismy Niemcy bo u nich ALDI to obiekty juz przestarzale 20 letnie a u nas nowe nowoczesne !!!
0 #4 Klijentka 2023-09-17 07:37
Do rynka jeszcze kawałka droga trzeba przejść i pamìętać o tym,że parking dla klientów sklepu.
0 #5 Zwierz 2023-09-17 22:06
To kolejny cios w małe sklepiki
+6 #6 Zbigniew Jurczak 2023-09-18 07:58
Kolejna inwestycja dokumentująca wysoki poziom wyobraźni samorządów podległych PiS-owi. Jak za czasów byłej burmistrz a obecnej poseł, która widać popiera nadal takie rozwiązania, bo jakoś nie zatrzymała swoich kontynuatorów. Za jej kadencji zrezygnowano z obwodnicy a zafundowano obecny układ komunikacyjny z tzw. "rondem idioty" przed przejazdem. Kontynuatorzy tej korkowej koncepcji dali lata temu zgodę na centrum handlowe wokół Biedronki za przejazdem oraz dojazd główny do Podhalanina i osiedla za nim. Teraz decyzją zwiększyli ruch czyli dobili przepustowość ulicy i to vis a vis służb ratunkowych: straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i energetycznego oraz placu targowego. Wszystko na odcinku ok 300 m między dwoma rondami!! Odnoszę wrażenie (grzecznie powiedziane), że miasto nadal chodzi na pasku kilku politycznych inwestorów.
+2 #7 Pati 2023-09-18 13:25
Mało mamy marketów w Wadowicach.
Lokalne, osiedlowe sklepy się zamykają, zaraz po zapałki trzeba będzie lecieć do marketu…
Zostaną markety, banki i poczta bo reszta przestanie być opłacalna
+1 #8 K7 2023-09-21 15:05
Nawiązując do ostatniego zdania ,to wolelibyśmy My Wadowiczanie , aby było więcej
"wielkopowierzc hniowych firm" , dających zatrudnienie i godziwe zarobki - oto czego oczekujemy , bo dusimy się tu i wypłata starcza od pierwszego do pierwszego - jak po wojnie tej II-giej światowej. Ale cóż na prowincji to marzenie , no bo kto mógłby się tym zająć? Kompetentnych i rzutkich to ja nie widzę w tym grajdole .
-1 #9 Bubu 2023-09-23 09:44
Cytuję K7:
Nawiązując do ostatniego zdania ,to wolelibyśmy My Wadowiczanie , aby było więcej
"wielkopowierzchniowych firm" , dających zatrudnienie i godziwe zarobki - oto czego oczekujemy , bo dusimy się tu i wypłata starcza od pierwszego do pierwszego - jak po wojnie tej II-giej światowej. Ale cóż na prowincji to marzenie , no bo kto mógłby się tym zająć? Kompetentnych i rzutkich to ja nie widzę w tym grajdole .


Przyjdzie Ćwieczku małorolny Rudy, to Ci tak dobrze zrobi, że będziesz zap...dalał do Niemca na szparagi...

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.