W niedzielę (11.06) kolej  wprowadza wakacyjną korektę rozkładu jazdy. Co to oznacza dla pasażera t
Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów. Co to oznacza dla pasażera w powiecie wadowickim?

W niedzielę (11.06) kolej  wprowadza wakacyjną korektę rozkładu jazdy. Co to oznacza dla pasażera tego środka lokomocji w powiecie wadowickim?

W niedzielę (11.06) kolej  wprowadza wakacyjną korektę rozkładu jazdy.  Korekta  będzie obowiązywała do 2 września. Dla pasażerów z powiatu wadowickiego jest kilka dobrych wiadomości.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły budowę nowej łącznicy w Kalwarii Zebrzydowskiej, która, jak już informowaliśmy, od niedzieli (11.06) zostanie oddana do użytkowania. Dzięki inwestycji, sprawniejszy będzie ruch kolejowy na trasie łączącej Małopolskę z województwem śląskim. Czas przejazdu między Krakowem a Bielskiem- Białą skróci się o ponad 10 minut.

Zobacz: Już za tydzień pociągi do Wadowic pojadą nową łącznicą!

W niedzielę (11.06)  zostanie trzeci, ostatni most kolejowy nad Wisłą w Krakowie. Oznacza to uruchomienie wszystkich (czterech) torów kolejowych na odcinku Kraków Główny – Kraków Płaszów. To bardzo ważny etap największej unijnej inwestycji transportowej w regionie, który pozytywnie wpłynie na możliwości prowadzenia ruchu pociągów na całym Krakowskim Węźle Kolejowym.

Do Zakopanego od 22 czerwca wracają bezpośrednie połączenia kolejowe m.in. z Krakowa, Warszawy, Szczecina, Poznania i Gdyni przez powiat wadowicki, Wygodę w podróży zapewnią lepiej przygotowane dla pasażerów kolejne perony – w Szaflarach i Nowym Targu.

Aktualny i przyszły rozkład jazdy pociągów można sprawdzić przed podróżą w Internecie na https://portalpasazera.pl/, https://rozklad-pkp.pl/, www.intercity.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP.  Nowe rozkłady są dostępne także na stacjach i przystankach w formie plakatów.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.