Inwestor z Andrychowa, z branży metalowej, wygrał przetarg na koleje działki w andrychowskiej strefie
Jest kolejny inwestor w andrychowskiej strefie ekonomicznej

Inwestor z Andrychowa, z branży metalowej, wygrał przetarg na koleje działki w andrychowskiej strefie ekonomicznej.

W środę (24.05) odbył się przetarg na kolejne działki w andrychowskiej strefie ekonomicznej przy ulicy Biała Droga. Dużej o powierzchni 1,1 hektara i mniejszej  o powierzchni o 0,28 hektarta. W planie zagospodarowania tereny są oznaczone jako "tereny zabudowy techniczno-produkcyjnej przemysłu ciężkiego". Cenę wywoławczą ustalono na 1,8 miliona złotych netto.

W przetargu wzięła udział jedna firma z Andrychowa, z branży metalowej, która zaproponowała cenę wywoławczą i za taką ją nabyła. To trzeci duży inwestor, który nabył tereny w strefie.

27 czerwca w Urzędzie Miejskim w Andrychowie przeprowadzony zostanie kolejny przetarg na sprzedaż dwóch działek w strefie: jedna ma powierzchnię 1,77 hektara (cena wywoławcza  1,875 miliona złotych), druga ma powierzchnię 1,05 hektara (cena wywoławcza  1,117 miliona złotych). Jak podkreślono w przetargu, nie mogą w nim wziąć udziały podmioty, które dotychczas nabyły grunty w strefie.

Przypomnijmy, że andrychowska strefa ekonomiczna obejmuje teren o powierzchni 14 hektarów. Firmy tutaj działające mogą liczyć na ulgi podatkowe. Teren pod strefę został kupiony pod koniec 2014 roku od mającej wówczas poważne kłopoty finansowe spółki Andoria Mot. Gmina zapłaciła za te grunty w gotówce ponad 5 miliona złotych, plus 3,2 miliona złotych darowanych długów podatkowych. W 2019 roku gmina uzyskała pozwolenia na otwarcie części andrychowskiej strefy gospodarczej. Pierwsi inwestorzy zakupili też na niej wtedy działki.

Niestety pojawił się problem. Gmina zerwała umowę z firmą wykonującą pracę, po tym, jak ta nie przystąpiła do naprawy usterek, kiedy mur oporowy zaczął pękać, a droga i chodnik się zapadły. Miasto próbowało bezskutecznie znaleźć kolejną firmę, która zajmie się naprawą usterek. Kolejne przetargi na to unieważniono bo oferty były sporo droższe, niż zaplanowano. W końcu jednak  wyłoniono wykonawcę, który wykonał pracę naprawcze

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+26 #1 Pracz 2023-05-24 13:50
Gmina Andrychów myśli przyszłościowo, dba o przyszłe miejsca pracy dla mieszkańców -a gdzie są w tym temacie Wadowice? Tylko pamięć o papieżu,muzea, a gdzie troska o obywateli???
+11 #2 Ależ 2023-05-24 15:09
Cytuję Pracz:
Gmina Andrychów myśli przyszłościowo, dba o przyszłe miejsca pracy dla mieszkańców -a gdzie są w tym temacie Wadowice? Tylko pamięć o papieżu,muzea, a gdzie troska o obywateli???


Papieża masz, nie można mieć wszystkiego ;D

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.