Rozpoczęły się pracę rozbiórkowe nieczynnego od sześciu lat  pasażu handlowego w centrum Andrycho
Zaczeła się rozbiórka słynnego andrychowskiego pasażu handlowego

Rozpoczęły się pracę rozbiórkowe nieczynnego od sześciu lat  pasażu handlowego w centrum Andrychowa. Co tutaj powstanie?

Rozpoczęła się rozbiórka pasażu handlowego przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie. Spółka T-L 2 INWEST z Krakowa  w miejscu wyburzonej hali, ma zamiar wybudować dwa inne budynki: jeden usługowo-handlowy, drugi zaś przeznaczony na działalność gastronomiczną a także zmodernizować dwa inne budynki tego kompleksu, w tym biurowy.

 

Przypomnijmy, że sześć lat temu, w lutym 2017 roku  z pasażu handlowego nagle zostali wyproszeni wszyscy klienci. Właściciele sklepów zostali poinformowani o tym, aby zabrali najpotrzebniejsze rzeczy i opuścili obiekt. Zamknięto główne drzwi na których pojawiła się informacja "Pasaż nieczynny do odwołania". Wywołało to wśród mieszkańców Andrychowa jak i wśród kupców spore poruszenie. W oficjalnym komunikacie poinformowano wtedy,  że zamknięcie budynku ma związek z problemami technicznymi na dachu: osłabieniu jego konstrukcji, która mogła zagrażać bezpieczeństwu osób przebywającym wewnątrz.

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Wadowicach wydał decyzję o zakazie użytkowania budynku, jednak ówczesny właściciel nie zdecydował się na prace naprawcze. W 2018 nieruchomość sprzedano, ale aż dotąd nic tutaj konkretnego się nie działo.

Andrychowski pasaż to jedno z najstarszych i najpopularniejszych tego typu miejsc w mieście nad Wieprzówką. Swoje punkty miały tu duże sieci m.in. Media Expert, Komfort, Pepco czy Orange. Pracowało tutaj ponad 70 osób, które nagle zostali pozbawieni pracy.


(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.