Być może jeszcze w tym roku do użytku zostanie oddany łącznik między drogą krajową nr 52 a ulicą
Łącznik przy Galerii Andrychowskiej jeszcze w tym roku?

Być może jeszcze w tym roku do użytku zostanie oddany łącznik między drogą krajową nr 52 a ulicą Przemysłową, w pobliżu wschodniej części Galerii Andrychów. Będzie to spore ułatwienie dla kierowców.

Jak poinformowały Nowiny Andrychowskie, niewykluczone, że jeszcze pod koniec tego roku  będzie oddana do użytku droga stanowiąca w łącznik między leżącą w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicą Krakowską a Przemysłową w Andrychowie. Trakt powstaje w pobliżu wschodniej części Galerii Andrychów.

To inwestycja realizowana w trybie trzyletnim, co wynika z systemu dofinansowania ze źródeł zewnętrznych. Rozpoczęła się w  2022 roku, a formalnie ma być ukończona w roku przyszłym. Jednak według zapowiedzi kierownika  Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miejskiego w Andrychowie Szymona Wnęczaka, roboty najprawdopodobniej zakończą się w grudniu tego roku  a na początek 2024 pozostaną tylko rozliczenia finansowe. Wtedy to mają napłynąć pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja będzie kosztować 3 288 977 złotych, a dofinansowanie wyniesie 2 134 534 złotych.

Galerię Andrychów oficjalnie otwarto 25 listopada 2021 roku.  Powstała na 10-hektarowym terenie u zbiegu ulic Krakowskiej, Białej Drogi i Przemysłowej. To druga, po Galerii Chełm, wspólna inwestycja zrealizowana w Polsce przez firmy Equilis i Acteeum. Andrychowski park handlowy na łącznej powierzchni blisko 24 tysięcy m2 mieści  31 sklepów:  Smyk, House, Cropp, Rossmann, CCC, Pepco, Deichmann, KIK, salon jubilerski, Vision Express, Diverse, 50 Style, Sinsay, 4F, Dealz, Interoptyk, Tedi, Media Expert, KS SPORT, HEBE, kantor, Greenpoint, Lidl, Martes Sport, Komfort, Q&Q, TXM, Orange, Jysk, Leroy Merlin oraz Empik.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.