Chocznia będzie mieć nowy most. Gmina Wadowice podpisała umowę i przekazała teren na którym powstan
Będzie nowy most w Choczni. Sportowcy się cieszą

Chocznia będzie mieć nowy most. Gmina Wadowice podpisała umowę i przekazała teren na którym powstanie nowa przeprawa przez Choczenkę. Sportowcy z klubu Olimpia Chocznia się cieszą.


W czwartek (16.03) burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński podpisał umowę z wykonawcą i  przekazał teren pod budowę nowego mostu przez Choczenkę. Umożliwi to dojazd na stadion LKS Olimpia Chocznia, z którym od lat były spore problem. Zastąpi on dotychczasową przeprawę z betonowych płyt przez potok. Jak mówi włodarz, rozwiąże on na pewno wiele problemów, chociażby takich jak wjazd karetką na stadion w przypadku kontuzji któregoś zawodnika.

 

Koszt tej inwestycji to 1,3 miliona złotych, z czego prawie milion złotych, został pozyskany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przetarg wygrał zakład budowlany „MOST-BUD” z Bielska-Białej, który ma  250 dni na realizację tej inwestycji.

Most ma być gotowy jesienią tego roku.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 Wnikliwy 2023-03-17 09:46
A od kiedy rzeczka Konówka została przemianowana na Choczenkę. Konówka poniżej boiska w kierunku Wadowic wpada do Choczenki, jest jej dopływem. Ale to są dwie różne rzeki.
Cytować
+6 #2 Moje 2023-03-17 11:38
Most buduje się nad rzeką, nie przez.
Cytować
0 #3 ramzes 2023-03-19 16:22
A kiedy most w Kleczy Górnej, który służy ludziom do dojścia do lekarza czy szkoły a nie tylko klubowi jak tutaj.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.