Zła wiadomość dla sporej części mieszkańców Radoczy. Jeden z przewoźników jeżdżących busami d
Przewoźnik jeźdżący do Radoczy zawiesił kursy. Pasażerowie wściekli

Zła wiadomość dla sporej części mieszkańców Radoczy. Jeden z przewoźników jeżdżących busami do tej miejscowości zawiesił przewozy.

To jest spory problem dla sporej części mieszkańców Radoczy w gminie Tomice, którzy od kilku dni dzwonią do naszej redakcji w tej sprawie. Od 6 marca przewoźnik Bako zawiesił (do odwołanie) funkcjonowanie linii Wadowice-Radocza.

Do Radoczy co prawda funkcjonuje linia niedawno uruchomionej komunikacji przez powiat, ale obejmuje ona tylko krajówkę, z przystankiem przy szkole. Bus Bako kursował w dni powszednie również do centrum miejscowości, zbierając pasażerów spod kościoła czy z okolic Hotelu Radocza. Teraz zostali oni tego pozbawieni.

Dramat gdzieś się dostać, mieszkańcy nie posiadający samochodów, zwłaszcza starsi, zostali wykluczeni komunikacyjnie – mówi nam jeden z czytelników z Radoczy.

Powód zawieszenia kursów? Tradycyjnie ekonomia: niestety w ostatnich czasach wiele firm przewozowych boryka się właśnie z problemem efektów "Polskiego ładu": rosnących kosztów prowadzenia firmy, ZUS-u, paliwa czy kosztów pracowniczych.

Jak dowiadujemy się też nieoficjalnie i na co zwraca nam uwagę część pasażerów, ktoś chyba też dobra niezbyt fortunnie czasy kursowania powiatowej komunikacji, która, jeżdżąc kilka minut wcześniej "podbierała" niejako klientów przewoźnikowi. Tyle, ze jedynie z krajówki, bo do innych miejsc w Radoczy niestety już nie....


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-1 #1 Bob 2023-03-16 09:21
To super moje dziecko będzie się jeszcze częściej spóźniało do szkoły :( A z powrotem jeszcze gorzej.
Cytować
0 #2 Bob 2023-03-16 09:23
W andrychowie chociażby hulajnogom podjechał.
Cytować
-2 #3 Ona 2023-03-16 09:55
Bo wójt tylko przez wyborami wszystko mógł a teraz wychodzi jak dba o ludzi.wstyd żeby ludzie nie mieli czym do miasta dojechac. Najlepsza wymówka to brak kasy. Jak temat nie jest medialny żeby się pokazać co to ja mogę to poprostu pozamiatać pod dywan.
Cytować
+1 #4 Prawde 2023-03-16 10:42
Cytuję Ona:
Bo wójt tylko przez wyborami wszystko mógł a teraz wychodzi jak dba o ludzi.wstyd żeby ludzie nie mieli czym do miasta dojechac. Najlepsza wymówka to brak kasy. Jak temat nie jest medialny żeby się pokazać co to ja mogę to poprostu pozamiatać pod dywan.


Taksówki, rowery, samochody? Jest czym, a busy w powiecie to patologia.
Cytować
-3 #5 najnowsze 2023-03-16 12:05
Najowsze newsy z ciulowic
Kalinski nazywa droge do niką obwonica haha
I chwali sie tym wałem co oczywiscie niektóre ułomy popieraja
haha droga do nika obwonicą ciul z łaczan przesciga sie w swoich kłamstwach hahah
Cytować
+3 #6 Zosia 2023-03-16 15:41
Polski ład dobija firmy. Na inflacji można zarobić. Premier Morawiecki może na niej zarobić 500 tyś. W 2021 kupił obligacje za 4.6 mln zł.zarsbia też rząd. Dla innych micha ryżu.
Cytować
0 #7 Zielony 2023-03-16 20:00
Klimatyści powinni być zadowoleni. Mniej busów, to mniej śladu węglowego
Cytować
0 #8 Ad 2023-03-17 09:01
# Do Radoczy co prawda funkcjonuje linia niedawno uruchomionej komunikacji przez powiat, ale obejmuje ona tylko krajówkę, z przystankiem przy szkole#
To niech jedzie też do centrum wsi..I po temacie. Nie da się? Jak to się nie da ?
Cytować
0 #9 Ad 2023-03-17 09:03
Pilnie potrzebna ścieżka rowerowa!
To ironią jakby co
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.