W niedzielę 29 stycznia zrobimy zakupy: to pierwsza z siedmiu  niedziel handlowych w 2023 roku.
Przed nami pierwsza niedziela handlowa w tym roku. Kolejne dopiero w kwietniu

W niedzielę 29 stycznia zrobimy zakupy: to pierwsza z siedmiu  niedziel handlowych w 2023 roku.

W niedzielę (29.01) zrobimy zakupy: to pierwsza w tym roku niedziela handlowa. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, będzie ich siedem. Następna okazje będzie przed Świętami Wielkanocnymi,  2 kwietnia.

Niedziele handlowe w 2023 roku:

- 29 stycznia,
- 2 kwietnia,
- 30 kwietnia,
- 25 czerwca,
- 27 sierpnia,
- 17 grudnia,
- 24 grudnia (do godziny 14:00)

Przypomnijmy, że ustawa o zakazie handlu w niedzielę zaczęła obowiązywać z początkiem marca 2018 roku. Zakaz handlu nie obowiązuje między innymi w  piekarniach, cukierniach, lodziarniach, w kwiaciarniach, na stacjach paliw,  w sklepach z pamiątkami, prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych oraz w placówkach pocztowych. Nie obowiązuje także w placówkach handlowych na dworcach, w portach i przystaniach morskich, na lotniskach, w strefach wolnocłowych, w środkach komunikacji miejskiej, autobusowej, kolejowej, rzecznej, morskiej i lotniczej.

Sklepy w niedzielę mogą otworzyć m.in. właściciele, pod warunkiem jednak, że sami staną za ladą. Nie dotyczy to jednak sklepów działających w oparciu o franczyzę lub ajencję (np. Żabka czy Euro). Tu właściciel może otworzyć w niedzielę placówkę, gdy sprzedaż będzie prowadził "we własnym imieniu i na własny rachunek".

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od tysiąca  do 100 tysięcy złotych, zaś przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.