W 2010 roku na skutek intensywnych opadów sporo gminę Lanckorona spotkała tragedia: kilkadziesiąt os
Ponad dekadę temu stracili domy przez osuwiska. Teraz moga odkupić grunty

W 2010 roku na skutek intensywnych opadów sporo gminę Lanckorona spotkała tragedia: kilkadziesiąt osób straciło swoje domy w wyniku osuwisk. Wójt po 12 latach zaprasza do odkupowania ich starych działek przekazanych gminie.

W maju 2010 roku sporo  mieszkańców gminy Lanckorona spotkała tragedia. Na skutek intensywnych opadów, jakie nawiedziły cały kraj, doszło tutaj do uruchomienia osuwisk, co doprowadziło do uszkodzeń kilkudziesięciu budynków mieszkalnych.

Władze gminy stanęły na wysokości zadania, w wielu przypadkach przekazując grunty pod budowę nowych domów w innych miejscach. Lanckorona otrzymała też wsparcie w postaci dotacji z budżetu państwa na odbudowę ponad 20 domów wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Po 12 latach wójt gminy Lanckorona  Tadeusz Łopata poinformował mieszkańców, że osoby poszkodowane wskutek osuwisk w 2010 roku, które przekazały grunt gminie Lanckorona i są zainteresowane jego zakupem, mogą zgłaszać się  osobiście lub przesłać pisemny wniosek do Urzędu Gminy w Lanckoronie. Czasu nie ma dużo, bo termin wyznaczono do 10 lutego.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-3 #1 Oli 2023-01-26 15:17
Ola la la
Cytować
-1 #2 meryk 2023-01-28 06:23
brakuje kasy ,czeba było więcej bezsensownych inwestycji budować . Jaki rząd taki pisowski samorząd dobrze się wydaje nie swoją kasę .
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.