Gmina, dzięki budżetowi pozyskanemu z GDDKiA, doświetliła nowymi ledami przejścia dla pieszych na wa
Kilka  przejść dla pieszych w Wadowicach doświetlonych. Będzie bezpieczniej?

Gmina, dzięki budżetowi pozyskanemu z GDDKiA, doświetliła nowymi ledami przejścia dla pieszych na wadowickiej obwodnicy, ulicy Putka i Polnej. Będzie bezpieczniej?

Trzy niebezpieczne przejścia dla pieszych zostały oświetlone nowymi ledami. Nowoczesne oprawy pojawiły się przy wjeździe na stacje paliw od leżącej w ciągu dróg krajowych nr 28 i 52 ulicy Piłsudskiego, przy wjeździe do supermarketu Carrefour od ulicy Putka oraz na ulicy Polnej przy skrzyżowaniu z leżąca w ciągu drogi krajowej nr 28 ulicy Zegadłowicza.

Jak podkreśla burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, te przejścia są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo, ponieważ trwa tutaj budowa tras rowerowych a od teraz zarówno rowerzyści jak i piesi będą bardziej widoczni przez „przecinających” ścieżkę kierowców.

Inwestycja kosztowała gminę Wadowice  blisko 100 tysięcy złotych, pozyskanych z budżetu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak dodaje włodarz, w poprzednich latach dzięki GDDKiA, doświetlono także przejścia dla pieszych na ulicach Putka, Zegadłowicza, Wojska Polskiego, Piłsudskiego oraz krajówkach w Gorzeniu Dolnym i Choczni.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 ... 2023-01-26 14:03
To może w końcu też będą pasy do przejścia na ulicy Spółdzielców od strony Alei Wolności...

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.