Budynki użyteczności publicznej w gminie Wieprz doczekają się przydomowych oczyszczalni ścieków. Ws
Budynki użytecznośći publicznej w gminie Wieprz doczekają się oczyszczalni ścieków.

Budynki użyteczności publicznej w gminie Wieprz doczekają się przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszystko to dzięki pozyskanemu dofinansowaniu. Planowany termin ich oddania do użytku to październik 2024 roku.

W ubiegły wtorek (17.01) gmina Wieprz podpisała umowę dofinansowania na realizacje projektu pn. Montaż przydomowych oczyszczalni ścieków przy obiektach użyteczności publicznej na swoim terenie.


W ramach projektu budynki Wiejskiego Domu Kultury w Gierałtowiczkach, WDK w Gierałtowicach, WDK we Frydrychowicach, Ochotnicza Straż Pożarna we Frydrychowicach, Samodzielny Publiczny Zakładu Opieki Zdrowotnej we Frydrychowicach oraz ZSP we Frydrychowicach wyposażone zostaną w przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Pozyskane przez Urząd Gminy w Wieprzu dofinansowanie w kwocie 1 183 752,00 złotych. pochodzi ze środków Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 i stanowi 100% kosztów zadania. Planowany termin oddania oczyszczalni ścieków do użytku to październik 2024 roku.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 jasnowidz1 2023-01-25 10:06
przecież to jest skandal, by w XXI wieku robione przydomowe oczyszczalnie ścieków, a nie całej kanalizacji. Ale to jest myślenie Chrapkowej i jej popleczników
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.