W sieci pojawiła się plotka o konieczności natychmiastowej wymiany bezterminowych praw jazdy. Starostw
Nie trzeba wymieniać bezterminowych praw jazdy. Jeszcze... Jest komunikat starostwa

W sieci pojawiła się plotka o konieczności natychmiastowej wymiany bezterminowych praw jazdy. Starostwo Powiatowe w Wadowicach, organ, który wydaje takie dokumenty, uspokaja i dementuje te sensacje.

Od jakiegoś czasu pojawiły się informacje wśród mieszkańców o natychmiastowej konieczności wymiany bezterminowych praw jazdy. Jak się okazuje, to plotki a Starostwo Powiatowe w Wadowicach, organ, który wydaje takie dokumenty, w swoim komunikacie postanowił się do nich ustosunkować i uspokoić kierowców.

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Wadowicach – w związku z licznymi zapytaniami i informacjami medialnymi – informuje, że obowiązkowa wymiana bezterminowych, laminowanych praw jazdy rozpocznie się od 19 stycznia 2028 roku i trwać będzie do 18 stycznia 2033 roku – czytamy w komunikacie wadowickiego starostwa.

Terminy wymiany określone zostaną przez ministra właściwego do spraw transportu w drodze rozporządzenia.

Obecnie o wydanie nowego dokumentu wnioskować należy w przypadku: utraty ważności, zmiany nazwiska posiadacza lub zagubienia/zniszczenia prawa jazdy.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+22 #1 Telesfor 2023-01-18 15:05
A,czy ktos zna powod dlaczego wogole maja byc wymieniane,skor o sa bezterminowe??? ? Przeciez plastikowi nic sie nie dzieje,? W prawie zaden przepis nie dziala wstecz,prawa nabyte nie wolno podwarzac,..... szczegolnie w panstwie prawa,gdzie przestrzega sie konstytucji.
Cytować
+13 #2 Zgoda 2023-01-18 17:33
Cytuję Telesfor:
A,czy ktos zna powod dlaczego wogole maja byc wymieniane,skoro sa bezterminowe???? Przeciez plastikowi nic sie nie dzieje,? W prawie zaden przepis nie dziala wstecz,prawa nabyte nie wolno podwarzac,.....szczegolnie w panstwie prawa,gdzie przestrzega sie konstytucji.

Tym bardziej że ten dokument nie jest już wymagany przy kontroli policji bo mają wszystko w CEPIK-u.
Cytować
+10 #3 Gość 2023-01-18 21:32
100zł od każdego kierowcy, trochę się uzbiera
Cytować
+2 #4 Eryk 2023-01-20 10:18
Za zamówiony sprzęt wojskowy trzeba zapłacić to tych pomysłów będzie bardzo dużo żeby sfinansować to przedsięwzięcie przy dziurawej kasie państwa
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.