Pracownicy jakich zawodów są poszukiwani  a których jest za dużo na rynku pracy? Powiatowy Urząd Pr
Barometr zawodów dla powiatu wadowickiego. Jakich pracowników jest za dużo a jakich brakuje?

Pracownicy jakich zawodów są poszukiwani  a których jest za dużo na rynku pracy? Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach opublikował barometr zawodów na 2023 rok dla powiatu wadowickiego.

Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach  opublikował barometr pracy, krótkookresową (jednoroczną) prognozą sytuacji w zawodach, która powstała w wyniku analizy osobno sytuacji dla każdego zawodu pod kątem zmian zapotrzebowania na pracowników w nadchodzącym roku oraz kształtowania się relacji między dostępną siłą roboczą a zapotrzebowaniem na pracowników.  

Profesje zakwalifikowano do trzech kategorii: Zawody deficytowe – w których nie powinno być trudności ze znalezieniem pracy, gdyż zapotrzebowanie pracodawców będzie duże, a podaż pracowników chętnych do podjęcia zatrudnienia i mających odpowiednie kwalifikacje niewielka, Zawody zrównoważone – w których liczba ofert pacy będzie zbliżona do liczby osób zdolnych do podjęcia zatrudnienia w danym zawodzie (podaż i popyt zrównoważą się) oraz Zawody nadwyżkowe  – w których znalezienie pracy może być trudniejsze ze względu na małe zapotrzebowanie oraz dużą liczbę kandydatów chętnych do podjęcia pracy i spełniających wymagania pracodawców.

Jak się okazuje, na rynku pracy w powiecie wadowickim brakuje m.in. betoniarzy i zbrojarzy, brukarzy, cukierników, fryzjerów, kelnerów, kierowców autobusów i cieżarówek, kosmetyczek, kucharzy, magazynierów, nauczycieli, spawaczy czy piekarzy. Za dużo na rynku jest ekonomistów czy operatorów maszyn włókienniczych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.