Pomoc rodzicom na polu zamieniła się dla małej Madzi z Inwałdu (gmina Andrychów) w walkę o życie.
Kombajn zerwał jej skórę z głowy. Trwa zbiórka dla Madzi z Inwałdu na powrót do normalności

Pomoc rodzicom na polu zamieniła się dla małej Madzi z Inwałdu (gmina Andrychów) w walkę o życie. Dziewczynka cudem przeżyła, jednak czeka ją długie leczenie i rehabilitacja. Rodzice zbierają pieniądze na hospitalizację córki.

Madzia z Inwałdu (gmina Andrychów) walczy o zdrowie. 27 sierpnia tego roku uległa strasznemu wypadkowi. Kombajn pracujący na polu wciągnął jej długi warkocz, zrywając z głowy całą skórę. Uszkodzone zostało także jej oko i okolice ucha.

W chwili wypadku dziewczynka pomagała rodzicom przy wykopkach. Chwila nieuwagi wystarczyła, by stała się tragedia. Madzia z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala, w którym walczyła o życie. Operacja trwała 16 godzin.

Miłość rodziców i pomoc przyjaciół czyni cuda, dlatego bardzo prosimy o każdą pomoc, nawet najmniejsza wpłata przybliży Madzię do zdrowia i powrotu do życia sprzed wypadku – pisze organizatorka zbiórki na rzecz dziewczynki

Dziewczynka przeszła już dwa przeszczepy skóry, jednak nadal wymaga kolejnych operacji rekonstrukcyjnych oraz operacji okulistycznej i laryngologicznej. Jej leczenie będzie trwało jeszcze długo. Potrzebuje m.in. leków, laseroterapii, rehabilitacji i pomocy psychologicznej.

W serwisie Pomagam.pl powstała zbiórka, na której można wesprzeć leczenie i rehabilitację Madzi. Potrzeba aż 250 tysięcy złotych, by zapewnić jej odpowiednie leczenie w ośrodku ze specjalistycznym sprzętem.

Linki do zbiórki: https://pomagam.pl/szansadlamadzi

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.