Wyglądało efektownie: na terenie ośrodka narciarskiego Czarny Groń odbyły się szkolenia Grupy Beski
Ratownicy GOPR Beskidy ćwiczyli ewakuację z kolejek linowych

Wyglądało efektownie: na terenie ośrodka narciarskiego Czarny Groń odbyły się szkolenia Grupy Beskidzkiej GOPR, która doskonaliła techniki ewakuacji osób z kolejek linowych.

Na terenie powiatu wadowickiego nad bezpieczeństwem turystów na szlakach Beskidu Małego czuwają Ratownicy Sekcji Operacyjnej Wadowice Grupy Beskidzkiej GOPR. To niewielka grupa ochotników pełnych pasji i chęci niesienia pomocy  pomimo pracy zawodowej i obowiązków rodzinnych.

Działania SO Wadowice głównie polega na pełnieniu dyżurów weekendowych na stacji ratunkowej Radanówka na Groniu Jana Pawła II przez cały rok oraz w sezonie zimowym na stacjach narciarskich. Poza pełnieniem służby górskiej na stacjach ratunkowych ratownicy również dysponowani są do m.in. wypraw poszukiwawczych czy też do wypadków do których dochodzi poza dyżurem lub na terenie działania Grupy Beskidzkiej GOPR.

Ratownicy ciągle się szkolą na różne wyzwania. Niedawno  na terenie ośrodka narciarskiego Czarny Gron Grupa Beskidzkiej GOPR doskonaliła techniki ewakuacji osób z kolejek linowych. W szkoleniu brało udział 25 ratowników.

 

(MG)
(zdjecia: Magdalena Asman)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.