W Barwałdzie Górnym zakończono remont parkingu zlokalizowanego przy szkole podstawowej i kościele par
W Barwałdzie powstał parking ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych

W Barwałdzie Górnym zakończono remont parkingu zlokalizowanego przy szkole podstawowej i kościele parafialnym. Powstała też stacja ładowania pojazdów elektrycznych wraz z infrastrukturą.

Zadanie mogło zostać zrealizowane dzięki przyznanej pomocy finansowej w wysokości 276 tysięcy złotych pozyskanej ze środków budżetu województwa małopolskiego w ramach ogłoszonego naboru „Poprawa dostępności parkingowej w województwie małopolskim”. Prace zostały wykonane przez Zakład Wykonawczy „KOMMEL”, mgr inż. Bronisław Merak z Barwałdu Średniego, wykonawca został wyłoniony w drodze przeprowadzonego postępowania przetargowego. Całkowita wartość zadania wyniosła 473 tysięcy 215  złotych.

Roboty budowlane polegały  na remoncie parkingu, remoncie drogi dojazdowej oraz budowie stacji ładowania pojazdów elektrycznych wraz z infrastrukturą. Głównym celem inwestycji jest zwiększenie ilości miejsc parkingowych i remont nawierzchni parkingu poprzez wykonanie nawierzchni parkingu z kostki.

W ramach zadania dokonano kompleksowej modernizacji parkingu, wraz z drogą dojazdową oraz budową stacji do ładowania pojazdów elektrycznych. Zakres  zadania obejmował: remont nawierzchni parkingu, poprzez wykonanie nowej nawierzchni z kostki brukowej betonowej o łącznej powierzchni około 1250 m2 wraz z wymianą podbudowy i dostosowaniem nośności do założonego obciążenia ruchem, parking obramowano krawężnikami betonowymi.

Dokonano również remontu  drogi dojazdowej do parkingu, poprzez wykonanie w miejsce zniszczonej nowych warstw – wyrównawczej i ścieranej z betonu asfaltowego.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 little k 2022-12-05 23:27
ile tych ładowarek tam jest?
Cytować
+2 #2 JO 2022-12-06 08:11
A ile stacji ładowania jest w Wadowicach?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.