Z płyty Placu Jana Pawła II zniknął w końcu elektroniczny złom, czyli zepsute, zdewastowane i niecz
Elektroniczny złom w końcu zniknął z płyty wadowickiego rynku

Z płyty Placu Jana Pawła II zniknął w końcu elektroniczny złom, czyli zepsute, zdewastowane i nieczynne od lat infokioski, smutna pamiątka po burmistrz Ewie Filipiak i rewitalizacji centralnego placu miasta.

Stało się. Urząd Miejski w Wadowicach w końcu doszedł chyba do wniosku, że trochę wstyd, aby taki złom straszył: niedawno z płyty Placu Jana Pawła II w Wadowicach w końcu zostały usunięte dwa zniszczone i niedziałające od lat infokioski. Ich temat nie raz poruszaliśmy na naszych łamach na prośbę czytelników, teraz w końcu się doczekali...

Przypomnijmy, że stojące na wadowickim rynku od 2013 roku infokioski, postawiono tutaj jeszcze za czasów burmistrz Ewy Filipiak w ramach "rewitalizacji" centralnego placu miasta. Na początku cieszyły się sporą popularnością wśród mieszkańców (zwłaszcza młodzieży, która głównie wieczorami słuchała z nich muzyki z YouTube...), turystów i pielgrzymów. Przy ich pomocy można było wejść na Internet a także wysłać maila z dołączonym własnym zdjęciem zrobionym wbudowaną kamerą. Niestety zainteresowanie nimi szybko dawno minęło i nie ma się co dziwić. W dzisiejszych czasach każdy praktycznie ma smartfona z dostępem do sieci i takie ustrojstwa w zasadzie już w momencie instalacji na rynku były nieco przestarzałe i niepotrzebne.

W dodatku dwa wadowickie urządzenia nie miały też szczęście do użytkowników. Miasto po kilkukrotnej naprawie (kosztowało to w sumie  kilkadziesiąt tysięcy złotych) po zniszczeniach przez wandali w końcu dało sobie spokój. Naprawy jednego z nich w którym ktoś rozbił ekran  dotykowy i wyświetlacz, zaś w drugim wysypało się oprogramowanie, odpuszczono, wyłączając infokioski na stałe.

Jeszcze za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego chciano je w końcu usunąć z centralnego placu miasta, ale niestety musiały tutaj stać przez wymagany okres ich utrzymania, bo tego wymagały warunki przyznania pieniędzy unijnych na przebudowę rynku.  Mijały kolejne lata, okres ten dawno już minął, ale miasto pod sterami burmistrza Bartosza Kalińskiego coś nie za bardzo się kwapiło z tym niepotrzebnym nikomu złomem elektronicznym, który tylko zajmował tutaj  miejsce i raczej straszył swoim wyglądem zarówno mieszkańców jak i pielgrzymów i turystów.

Nikt chyba za tym nie będzie tęsknił...

 

 

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+25 #1 Mieszkaniec 2022-12-05 11:30
To nie wina władzy, że w tym mieście mieszkają takie zwierzęta.
Na rynku są kamery, po każdym takim wybryku, osoba odpowiedzialna powinna być lokalizowana w ciągu 3 dni,
skazana na prace społeczne, aż do zapracowania na naprawę uszkodzeń.
Oczywiście stawka dzienna powinna być równa stawce minimalnej.

Prace wykonywane w odznaczającej się kamizelce odblaskowej z wielkim napisem "wandal" lub "idiota".
Cytować
-1 #2 Mieszkaniec 2022-12-05 13:40
Cytat:
To nie wina władzy, że w tym mieście mieszkają takie zwierzęta.
Na rynku są kamery, po każdym takim wybryku, osoba odpowiedzialna powinna być lokalizowana w ciągu 3 dni,
skazana na prace społeczne, aż do zapracowania na naprawę uszkodzeń.
Oczywiście stawka dzienna powinna być równa stawce minimalnej.

Prace wykonywane w odznaczającej się kamizelce odblaskowej z wielkim napisem "wandal" lub "idiota".
To wina tylko i wyłącznie władzy że takie gówno zamontowali i taki zjebany rynek powstał cała odpowiedzialnoś ć za to ponosi ewa filipiak o czym wszyscy w mieście wiedzą i mówią .
A żeby było tragiczniej kalus teraz kontynuuje schedę po filipiakowej i robi jeszcze większe szkody i wały .
Nie ma to jak siostry zakonne i pozwolenia na głosy zza granicy
Cytować
0 #3 Adamo 2022-12-06 21:17
Trzeba było postawić tabliczkę, że można w całości zabrać za darmo, a zapewne w ciągu tygodnia nie było by po tym śladu.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.