Przed nami Święta Bożego Narodzenia, stąd, podobnie jak w kwietniu przed Wielkanocą, w grudniu konsu
W grudniu przed świętami dwie niedziele handlowe

Przed nami Święta Bożego Narodzenia, stąd, podobnie jak w kwietniu przed Wielkanocą, w grudniu konsumentów czekają dwie niedziele handlowe.

W 2022 roku obowiązuje 7  niedziel handlowych. W związku z Świętami Bożego Narodzenia w grudniu będą dwie niedziele handlowe: 11 oraz 18 grudnia. Podobna przedświąteczna sytuacja była w kwietniu, przed Wielkanocą.

Miłośników zakupów w 2023 roku czeka również jedynie 7 niedziel handlowych:

- 29 stycznia,
- 2 kwietnia,
- 30 kwietnia,
- 25 czerwca,
- 27 sierpnia,
- 17 grudnia,
- 24 grudnia (do godziny 14:00)

Przypomnijmy, że ustawa o zakazie handlu w niedzielę zaczęła obowiązywać z początkiem marca 2018 roku. Zakaz handlu nie obowiązuje między innymi w  piekarniach, cukierniach, lodziarniach, w kwiaciarniach, na stacjach paliw,  w sklepach z pamiątkami, prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych oraz w placówkach pocztowych. Nie obowiązuje także w placówkach handlowych na dworcach, w portach i przystaniach morskich, na lotniskach, w strefach wolnocłowych, w środkach komunikacji miejskiej, autobusowej, kolejowej, rzecznej, morskiej i lotniczej.

Sklepy w niedzielę mogą otworzyć m.in. właściciele, pod warunkiem jednak, że sami staną za ladą. Nie dotyczy to jednak sklepów działających w oparciu o franczyzę lub ajencję (np. Żabka czy Euro). Tu właściciel może otworzyć w niedzielę placówkę, gdy sprzedaż będzie prowadził "we własnym imieniu i na własny rachunek".

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od tysiąca  do 100 tysięcy złotych, zaś przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-1 #1 Zdecydowanie NIE 2022-12-10 10:03
Niedziele handlowe to pogański zwyczaj i to jeszcze przed samymi świętami MASAKRA - ludzie zacznijcie trochę myśleć. Niedziela to nie jest dzień poświęcony na handel !!!

ZAUFAJCIE Bogu nie otwierajcie w niedziele, a zobaczycie że w tygodniu zarobicie więcej niż jak będziecie robić łącznie z niedzielą.

Jeżeli Pan domu nie zbuduje,
na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.
Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże,
strażnik czuwa daremnie2.
2 Daremnym jest dla was
wstawać przed świtem,
wysiadywać do późna -
dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko;
tyle daje On i we śnie tym, których miłuje.”
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=960

„ 31 Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? 32 Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. 33 Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane.”
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=249

Handel w niedziele to AUTOSTRADA DO BIEDY, niewoli, pogoni za kasą której i tak nie będzie bo W TYM NIE MA BŁOGOSŁAWIEŃSTW A BOGA !!!
Cytować
+1 #2 dd 2022-12-10 19:35
Jak chcesz święcić dzień jak w bubli to sobota jest tym dniem
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.