Do końca listopada można ubiegać się o dofinansowanie do wyprawki szkolnej z programu „Dobry Start
Wnioski o „300+” można składać do końca listopada

Do końca listopada można ubiegać się o dofinansowanie do wyprawki szkolnej z programu „Dobry Start”. Rodzice i opiekunowie mogą złożyć wniosek także przez aplikację mobilną mZUS. Można otrzymać jednorazowo 300 złotych na każde uczące się dziecko.

Wnioski o wyprawkę szkolną można złożyć już tylko do środy (30.11). Świadczenie to przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnością – do 24 lat.

W Małopolsce Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił dotąd przeszło 421 tysięcy świadczeń Dobry Start na łączną kwotę ponad 126,3 miliona złotych.

Wniosek może złożyć rodzic, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka. Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie – na 4 sposoby: przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, przez bankowość elektroniczną, przez portal Emp@tia a od 14 listopada – przez aplikację mobilną mZUS.

Z aplikacji mZUS można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Można ją pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store. Aplikacja wymaga połączenia z profilem na PUE ZUS. Proces ten został opisany krok po kroku w ramach instrukcji wyświetlanych po uruchomieniu aplikacji.

Za pomocą mZUS można szybko złożyć wnioski o świadczenie dobry start oraz świadczenie wychowawcze (500+). Aplikacja wkrótce zostanie rozbudowana o kolejne wnioski dotyczące świadczeń dla rodzin (rodzinny kapitał opiekuńczy, dofinansowanie pobytu w żłobku).

Pieniądze z programu Dobry Start przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i zawiadomienia są przekazywane w formie elektronicznej. Informacje na temat wniosku i jego obsługi można znaleźć na PUE ZUS lub w aplikacji mZUS (w statusie obsługi wniosku oraz w szczegółowych informacjach o świadczeniu).

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 hehe 2022-11-30 08:16
300+ 500+ emerytura+ ukraincy+ wiecej, wiecej pieniazkow rozdawać. NIECH ZYJE SOCJALIZM! - a gospodarka niech upada razem z zap*lajacą inflacją :)
Cytować
+3 #2 Zenek 2022-11-30 08:50
Kolejny impuls napędzający inflację.
Cytować
-2 #3 Kultura 2022-11-30 17:42
Cytuję hehe:
300+ 500+ emerytura+ ukraincy+ wiecej, wiecej pieniazkow rozdawać. NIECH ZYJE SOCJALIZM! - a gospodarka niech upada razem z zap*lajacą inflacją :)

Cytuję Zenek:
Kolejny impuls napędzający inflację.

A czy wiecie że za rządów Patologii Obłąkanych te pieniądze których"nie ma i nie będzie" trafiły do prywatnych kieszeni a nie do obywateli więc co według was jest lepsze kradzież czy rozdawanie ich społeczeństwu ? Inflacja nie dotyczy tylko Polski o ile śledzcie co się dzieje w innych krajach ale podejrzewam że waszym źródłem informacji jest TVN o GW.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.