W Andrychowie zakończyła się budowa nowej drogi, łącznika między ulicami Przyjaźni i Rodzinną. Dz
Nowa droga nad andrychowskim dworcem gotowa. Wkrótce zniknie jeden przejazd kolejowy

W Andrychowie zakończyła się budowa nowej drogi, łącznika między ulicami Przyjaźni i Rodzinną. Dzięki niej zachowany zostanie dojazd do tutejszych posesji, a przejazd kolejowy na ulicy Przyjaźni zostanie zlikwidowany, co upłynni ruch na pobliskiej drodze krajowej.

Od kilku miesięcy, na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych, nad andrychowskim dworcem kolejowym trwała budowa nowej drogi, łącznika między ulicami Wyzwolenia i Przyjaźni. Prace zostały już praktycznie zakończone, niedawno trwało wylewanie asfaltu i mieszkańcy wkrótce mogą cieszyć się z nowego traktu.

Nowa droga ma około 260 metrów długości i szerokość 3,5 metra z mijanką szeroką na 5 metrów. Łącznik powstał, aby zachować dojazd do tutejszych posesji, a dzięki niemu można będzie zlikwidować dotychczasowy przejazd kolejowy na ulicy Przyjaźni. Zamknięte rogatki bardzo często powodują blokadę lub utrudnienia na leżącej w ciągu drogi  krajowej nr 52 ulicy Krakowskiej. Teraz to ma się zmienić.

Wykonawcą zadania była Skanska, a głównym podwykonawcą Eurovia.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 alabama 2022-11-29 12:18
Nic o wiadukcie? Skoro to droga nad dworcem, to powinien być jakiś wiadukt ;)
Cytować
+2 #2 Reks 2022-11-30 12:34
Miedzy wadowicami a andrychowem to jakiś koszmar co kawałek pociąg zwalnia to ja się pytam po co ten remont miało być lepiej a wyszło jak zwykle
Cytować
0 #3 Gość 2022-12-03 18:49
Cytuję Reks:
Miedzy wadowicami a andrychowem to jakiś koszmar co kawałek pociąg zwalnia to ja się pytam po co ten remont miało być lepiej a wyszło jak zwykle


To są tymczasowe ograniczenia i mają związek z montażem urządzeń na przejazdach kolejowo-drogow ych i znikną do końca roku.

Czas przejazdu znacząco się skrócił, teraz to 17 min, a tyle to bus potrafi wyjeżdżać z samych Wadowic.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.