Drogowcy podobno są przygotowani na zimowe utrzymanie dróg w Małopolsce, jak i w powiecie wadowickim.
Drogowcy podobno są przygotowani do zimy...

Drogowcy podobno są przygotowani na zimowe utrzymanie dróg w Małopolsce, jak i w powiecie wadowickim. Potwierdzili tona posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przedstawiciele służb, inspekcji, straży i instytucji.

Drogowcy podobno są przygotowani na zimowe utrzymanie dróg w Małopolsce, jak i w powiecie wadowickim.  Potwierdzili to w piątek (25.11) na posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przedstawiciele służb, inspekcji, straży i instytucji. Spotkanie, któremu przewodniczył  wojewoda małopolski Łukasz Kmita odbyło się w Imbramowicach, w gminie Trzyciąż. To właśnie tu 12 lat temu mieszkańcy zmagali się ze skutkami szadzi.

Zarządca dróg krajowych potwierdza, że w pełnej gotowości od 1 listopada znajduje się 249 jednostek sprzętu, w tym 149 solarek opłużonych, 5 pługów wirnikowych (+2 w rezerwie), 1 unimog w rezerwie, 50 jednostek do odśnieżania chodników, 36 ładowarek oraz 6 równiarek. Odcinki dróg najbardziej narażone na zawiewanie śniegiem przed sezonem zimowym zostaną zabezpieczone zasłonami przeciwśnieżnymi z siatki z tworzyw sztucznych.  Obejmą one odcinki dróg o łącznej długości 13,78 kilometrów. Zapasy materiałów do zwalczania śliskości, głównie soli, a także uszorstniających, składowane są w 30 punktach na terenie województwa: w bazach materiałowo-sprzętowych oraz na dodatkowych składowiskach.

Do prawidłowego prowadzenia prac przy zimowym utrzymaniu dróg niezbędne są informacje o przewidywanych zmianach warunków atmosferycznych. W tym celu wyposażono ciągi drogowe w stacje meteorologiczne, które określają stopień zagrożenia wystąpienia śliskości zimowej. Na drogach krajowych kierowcy są informowani o warunkach stwarzających zagrożenie (powstanie gołoledzi) przez podświetlane znaki drogowe współpracujące w sposób ciągły z automatycznymi stacjami pogodowymi i czujnikami stanu nawierzchni.

Przypominamy, że każdy z użytkowników dróg może na stronie internetowej GDDKiA sprawdzić, jakie warunki panują na obszarze, przez który planuje przejechać. Umożliwiają to zlokalizowane w ciągach dróg krajowych kamery oraz stacje meteorologiczne. Dostęp do tych informacji można uzyskać poprzez stronę internetową https://www.gov.pl/web/gddkia w zakładce „Serwis mapowy GDDKiA”.

Warto również znać telefony i wiedzieć, kto odpowiedzialny jest za zimowe utrzymanie dróg w naszym regionie.

Kto w sezonie 2022/2023 jest odpowiedzialny za utrzymanie dróg w czerni w powiecie wadowickim:

(MG)

 

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 mieszkaniec 2022-11-26 18:36
Wadowice i tak zaniedbane od 4 lat zarazy z łaczan
Wiec jeden ciul i tak będzie syf i problem i tak !!.. ;/
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.